• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wizytacja wspónot polskich redemptorystów za oceanem

  W dniach 15 lutego – 2 marca odbyła się Wizytacja Prowincjalna w naszych wspólnotach na terytorium Stanów Zjednoczonych i Karaibów. Wizytację przeprowadzili Ojciec Prowincjał Ryszard Bożek i jego Wikariusz Ojciec Piotr Chyła. Mottem przewodnim całej wizytacji prowincjalnej są słowa „Wierni dziedzictwu Świetego Klemensa, otwarci na znaki czasu”.

  Podczas wizytacji odwiedzono wspólnoty w: Chicago, St. Lucia, St Croix, Perth Amboy, Manville oraz Ojca Władysława Juszczaka, który posługuje jako kapelan w jednostce wojskowej w Sacramento. Była to doskonała okazja, aby kolejny raz zaznajomić się, poznać i ocenić rodzaj oraz jakość posługi naszych Współbraci. Spotkania indywidualne i wspólnotowe oraz rozmowy z ludźmi świeckimi pozwoliły na generalną ocenę życia naszych wspólnot, co zostało przekazane każdej wspólnocie w powizytacyjnym recesie.

  Wizytatorzy spotkali się z Księdzem Biskupem Tomaszem Paprockim w Chicago. Podczas spotkania odnowiono kontrakt pomiędzy naszą Prowincją i Archidiecezją Chicago, który reguluje i przedłuża posługę naszych współbraci w Chicago do roku 2014. W dniu 2 marca wizytatorzy spotkali się z Księdzem Biskupem Pawłem Bootkoskim – Ordynariuszem Diecezji Metuchen – na terenie której znajdują się wspólnoty w Manville i Perth Amboy. Księża Biskupi bardzo pozytywnie ocenili posługę naszych Współbraci.

  Prawdziwie braterskim spotkaniem były odwiedziny Ojca Prowincjała Prowincji Baltimore Patryka Woodsa oraz Ojca Prowincjała Prowincji Denver Tomasza Pictona. Wydaje się, że dobra relacja zarówno z Prowincją Baltimore jak i Prowincją Denver dobrze wpływa na posługę naszych Współbraci w USA i na Karaibach.

  Wszystkim Współbraciom pracującym w USA i Karaibach pragniemy serdecznie podziękować za braterskie spotkania i piekną gościnę.

   

  o. Piotr Chyła CSsR
  Wikariusz Prowincjała

  Udostępnij