• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Wielki Odpust Tuchowski przeniósł się do internetu

  Tegoroczny Wielki Odpust Tuchowski nie odbywa się ze względu na ognisko koronawirusa. Zwykle początkiem lipca do maryjnego sanktuarium w Tuchowie przyjeżdżało nawet 100 tysięcy pielgrzymów. – W lipcu nie będzie możliwe bezpieczne pielgrzymowanie, ale nie znaczy to, że nie możemy doświadczyć bliskości Maryi – mówi o. Bogusław Augustowski CSsR, kustosz sanktuarium.

  Jak mówi o. Bogusław Augustowski CSsR, kustosz sanktuarium: Odpust nie odbędzie się w tradycyjnym czasie od 1 do 7 lipca z powodu obecnej sytuacji. Nie możemy wszyscy pielgrzymować jak dotychczas do tronu Matki Boskiej Tuchowskiej. Pragniemy jednak zaprosić do duchowego pielgrzymowania do Sanktuarium w Tuchowie. Jestem pewien, że inaczej będzie trafiało do nas usłyszane Słowo Boże, bo też zupełnie inny jest kontekst przeżywanych wydarzeń.

  Codziennie na stronach sanktuarium w internecie publikowane są archiwalne materiały z Wielkiego Odpustu Tuchowskiego z zeszłego roku.

  W środę, 1 lipca o godz. 18.00 – po czterech tygodniach od zamknięcia – sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej znów zostało otwarte. Bazylika została zdezynfekowana. Nabożeństwa są odprawiane przez redemptorystów, którzy nigdy nie mieli koronawirusa.

  red. na podst. Kamil Wszołek/sp; radiokrakow.pl

  Ostatnie potwierdzone zachorowanie w gminie Tuchów datowane jest na 19 czerwca 2020 r. Dzięki zdecydowanej postawie władz samorządowych, służb sanitarnych i zachowujących dyscyplinę chorych oraz osób poddanych kwarantannie liczba zarażonych powoli, ale systematycznie się zmniejsza. Prosimy o ostrożność w przypisywaniu nowych zarażeń w Tuchowie i okolicznych gminach tzw. „ognisku tuchowskiemu” z przełomu maja i końca czerwca br.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

  Warszawa, 3 lipca 2020 r.

  Kontakt dla mediów: rzecznik@redemptor.pl; tel. 536 005 965

   

  Udostępnij