• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wiedeń: o życiu i pracy św. Klemensa w Warszawie w czasie „Długiej Nocy Kościołów”

  „Św. Klemens Hofbauer – patron Wiednia – jako apostoł Warszawy” to tytuł wykładu i programu muzycznego w czasie tegorocznej „Długiej Nocy Kościołów” w stolicy Austrii w kościele redemptorystów przy Maria am Gestade. Wykład wygłosi o. dr Maciej Sadowski CSsR, a program muzyczny został przygotowany we współpracy z Polskim Instytutem w Wiedniu.

  Gdzie: kościół Maria am Gestade, Wiedeń

  Data: piątek, 7 czerwca 2024 r., godz. 20.00

  WIĘCEJ: św. Klemens Maria Hofbauer (1751-1820)

  Długa Noc Kościołów to projekt ekumeniczny, w którym uczestniczą wszystkie Kościoły reprezentowane w Radzie Ekumenicznej Austrii.

  Po katedrze św. Szczepana, Maria am Gestade jest najważniejszym gotyckim budynkiem sakralnym w mieście – z cennym wyposażeniem, w tym kilkoma późnośredniowiecznymi malowidłami panelowymi. Od 1820 roku kościół służy jako kościół zakonny redemptorystów. Św. Klemens Maria Hofbauer, patron Wiednia i apostoł Warszawy, jest tu pochowany.

  W ramach Długiej Nocy Kościołów o. dr Maciej Sadowski CSsR w godz. 20.00-20.50 wygłosi wykład „Św. Klemens Hofbauer – patron Wiednia – jako apostoł Warszawy”, który uzupełni program muzyczny prowadzony przez dyrygenta chóru, organistę i muzykologa Michała Kucharko.

  Serdecznie zapraszamy!

  red.; fot. By C.Stadler/Bwag – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41745474

  Udostępnij