• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wiceprowincja Bahia: zmarł o. Neilton da Mota Junqueira CSsR

  W brazylijskiej Wiceprowincji Bahia Redemporystów (należącej do Prowincji Warszawskiej) zmarł  w środę, 28 czerwca 2023 r. o. Neilton da Mota Junqueira CSsR, wyniku udaru mózgu. Przeżył 50 lat, w życiu zakonnym 22 lata, a w kapłaństwie 17 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

  * * *

  O. Neilton da Mota Junqueira CSsR urodził się w Serrinha, Bahia w Brazylii, 1 stycznia 1973 r. Był synem Izaiasa de Oliveira i Noemí da Mota Junqueira oraz bratem dwóch sióstr: Noildy da Mota Junqueira i Irenildy da Mota Junqueira.

  Wstąpił do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów) w 1997 r., następnie dwuletnie studia filozoficzne na Katolickim Uniwersytecie w Salvadorze, a w 2000 r. nowicjat w Abadia de Goiás. Profesję zakonną złożył 18 lutego 2001 r., w latach 2001-2004 kontynuował studia teologiczne na tymże samym uniwersytecie. Święcenia kapłańskie przyjął 6 lutego 2006 r. w katedrze Senhora Santana w Serrinha, Bahia.

  W ciągu 17 lat kapłaństwa pracował jako duszpasterz powołań, członek zespołu ds. misji ludowych, proboszcz parafii Bom Jesus da Lapa, współpracownik w sanktuarium i parafii Matki Bożej Wspomożycielki w Porto Seguro, Bahia, a ostatnio był członkiem wspólnoty i zespołu duszpasterskiego w sanktuarium Bom Jesus da Lapa. Jego ostatnią pracą apostolską były misje w parafii Deus Menino w Ibicaraí, Bahia w czerwcu 2023 r.

  Rankiem 20 czerwca br. doznał udar mózgu i zmarł w szpitalu w Salwadorze.

  Bardzo ceniliśmy jego sposób komunikacji, pracę, wytrwałość, powagę, uczciwość, dyspozycyjność oraz wiarę i ducha misyjnego.

  o. Roque Silva Alves CSsR, wiceprowincjał

  za:

  Udostępnij