• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  W toruńskiej AKSiM zakończyły się wakacyjne warsztaty dla młodzieży „Życie to… coś więcej!”

  W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyły się w niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. kilkudniowe wakacyjne warsztaty dla młodzieży pod hasłem „Życie to… coś więcej!”.  Ich zwieńczeniem była uroczysta Msza św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

  Uczestnicy warsztatów dziękowali Panu Bogu za ten piękny czas. „Poszukujcie w swoim życiu prawdziwych autorytetów” – zachęcał młodych uczestników warsztatów o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja i TV  Trwam.

  – Dobrze, że jesteście i tak trzymać. Widzieć, co się dzieje, rozeznać, szukać dobrych mistrzów, najlepszych uczelni – nie marksistowskich. (…) Będziecie wielkimi. Poniesiecie w świat to, co najpiękniejsze – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

  Warsztaty były dla młodych zachętą do odkrywania w ich życiu wartości.

  – Chodzi nam przede wszystkim, żeby pokazać młodzieży, że życie to coś więcej. To też promocja uczelni. Pokazanie miejsca, w którym można się formować, w którym można zdobywać wiedzę, wykształcenie, ale też spędzać dobrze czas, czas bezpieczny i oddany nie tylko i wyłącznie zdobyciu wiedzy, ale też oddany Panu Bogu – zaznaczył o. Wacław Zyskowski CSsR, organizator warsztatów.
  Formacja młodzieży jest dziś kluczowa – wskazał o. Dawid Wilczyński CSsR, kierownik warsztatów.

  – Św. Jan Paweł II mówił niejednokrotnie o osobach młodych, że to właśnie od młodych osób zależy przyszłość – Kościoła, świata, naszej umiłowanej Ojczyzny. Dlatego też i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przed którą się znajdujemy, wiele wysiłku wkłada w to, aby stworzyć przestrzeń rozwoju, zarówno w wymiarze intelektualnym, jak i w wymiarze duchowym, aby te dwa skrzydła ze sobą współgrały – podkreślił o. Dawid Wilczyński CSsR.

  Dla młodych był to bardzo intensywny czas. W programie warsztatów znalazły się m.in.: zajęcia telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-multimedialne, zajęcia z dyplomacji, filozofii, a także aktorstwa, tańca i muzyki. Dużą atrakcją były także zajęcia o bezpieczeństwie zorganizowane na poligonie w Toruniu. Przygotowało je Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

  Młodzi mieli okazję zwiedzić także Radio Maryja i TV Trwam. [czytaj więcej]

  – Bardzo mi się podobało. Na pewno wrócę, bo przez to, że to trwa pięć dni, to jest taki niedosyt zawsze i chce się tu wracać, wracać, wracać – wskazała Weronika, uczestniczka warsztatów.

  – Czuć, że tu jest bardzo dużo naprawdę świetnych ludzi i tak samo nie tylko uczestników, ale również prowadzących. Oni również są bardzo wyedukowanymi ludźmi, którzy potrafią wspaniale przekazywać swoją wiedzę i to jest też jeden z powodów, dla których wróciłam – dodała Marysia, uczestniczka warsztatów.

  za: radiomaryja.pl

  WIĘCEJ: pełna galeria zdjęć z warsztatów

  Udostępnij