• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  W lipcu w toruńskim sanktuarium rusza modlitwa o ochronę życia człowieka

  W najbliższy czwartek, 1 lipca 2021 r. rozpocznie się modlitewny szturm o ochronę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. W tej intencji przez cały lipiec codziennie o godz. 18.00 w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu sprawowana będzie Msza św.

  Po Eucharystii słowami Litanii do Najświętszej Krwi Chrystusa wierni będą przepraszać Boga za grzechy tzw. aborcji i eutanazji dokonywane na całym świecie. To odpowiedź na przyjętą w ubiegłym tygodniu przez Parlament Europejski rezolucję proaborcyjną i ataki na środowiska pro-life. [czytaj więcej]

  Do włączenia się w modlitwę o ochronę życia zachęca o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

  – W związku z bolesnymi i nasilającymi się atakami na życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci posługujący w Radiu Maryja i w naszym sanktuarium ojcowie i siostry zapraszają do modlitewnego szturmu do Nieba o ochronę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Lipiec był zawsze poświęcony w Kościele Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Boży Syn przelał Krew za nas w czasie Męki i śmierci na Krzyżu. Przez Mękę, przez Krew prosimy Go o miłosierdzie dla całego świata – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk.    

  Przyjęta przez PE rezolucja wzywa państwa członkowskie Unii Europejskiej do zapewniania powszechnego dostępu do możliwości zabijania nienarodzonych dzieci. Tzw. aborcja miałaby zostać uznana za rzekome prawo kobiet.

  za: RIRM

  fot. Monika Bilska, Radio Maryja

  Udostępnij