• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  USA: Rodzina Radia Maryja w Amerykańskiej Częstochowie

  Sięgają po Radio Maryja i Telewizję Trwam, by nie zapomnieć o Bogu i Polsce. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. Polonia ze Stanów Zjednoczonych i Kanady pielgrzymowała do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii.

  Polskę i Stany Zjednoczone dzielą tysiące kilometrów. Dlatego tak potrzebna za oceanem jest obecność Radia Maryja; radia, które stało się pomostem między Polonią, a ojczystym domem.

  – Po raz kolejny pielgrzymujemy jako Rodzina Radia Maryja; jako ci, którzy poprzez to radio mają łączność z Ojczyzną, z Kościołem powszechnym i z Kościołem w Polsce – mówił dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

  I za te starania o ojczysty dom w liście skierowanym do uczestników pielgrzymki dziękował prezydent Andrzej Duda.

  – Ogromnie się cieszę, że ta pielgrzymka stanowi świadectwo, że amerykańska polonia, potrafiąca sprostać wyzwaniom nowoczesności, jest jednocześnie niezachwianie wierna tradycyjnym wartościom, bez których nie sposób sobie wyobrazić życia i rozwoju zachodniej cywilizacji – dodał o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

  I właśnie takie hasło od lat towarzyszy w dziele ewangelizacji Radiu Maryja i Telewizji Trwam. O potrzebie ewangelizacji mówił również w trakcie Mszy św. biskup pomocniczy Chicago ks. bp Andrzej Wypych.

  – Zaczynamy od nawracania do Boga rzeczywistości zawsze od siebie samego. Od swojej własnej rodziny, od wspólnoty, od stołu Eucharystycznego, Mszy św., pokazując, gdzie jest nasze przeznaczenie i jaka jest nasza misja człowieka w tym świecie – wskazał biskup pomocniczy Chicago.

  Ks. bp Andrzej Wypych przypomniał, że to w Eucharystii możemy spotykać się z miłością Boga. Tłumaczył, że to z woli samego Jezusa staliśmy się dziećmi Maryi; matki, która czeka i towarzyszy nam także w dziele ewangelizacji.

  za: RIRM

  Pełna galeria zdjęć

  Udostępnij