• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Uroczystość ponowienia profesji czasowej w Gobernador Costa w Patagonii

  W kościele Niepokalanego Poczęcia w Gobernador Costa, w Chubut, w Patagonii, 2 lutego w dzień ofiarowania Pańskiego Ojciec Romuald Turzyński, były kapłan diecezji gdańskiej, ponowił swą profesję w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. Rok wcześniej, po odbyciu nowicjatu, złożył swe pierwsze śluby w Wiceprowincji Resistencia i został skierowany do pracy w Patagonii w naszej wspólnocie w Gobernador Costa.

  Oprawa uroczystości przypominała okazałością śluby wieczyste. Obecny był nie tylko O.Józef Słaby jako kosultor i przedstawiciel Wiceprowincjała, ale także biskup diecezji Comodoro Rivadavia, dziesięciu kapłanów i kilkanaście osób świeckich.

  Wydarzenie złożenia ślubów zakonnych należy uznać za ewenement w tej części świata. Można tu bowiem spotkać skorpiony, natknąć się na śmierdzącego skunksa, zmagać się z dokuczliwym wiatrem, mieć w nadmiarze księżycowych dolin, ale spotkać młodego człowieka, który wstępuje do zakonu – to prawie niemożliwe. Grunt jest tu prawdziwie skalisty, tak dosłownie jak i ewangelicznie.

  Aczkolwiek na tejże uroczystości była obecna siostra zakonna pochodząca z parafii Gobernador Costa, z jednej z okolicznych wspólnot. Z parafii wywodzi się jeszcze jedna siostra zakonna – klauzurowa. Obie pracują w Buenos Aires. Jak widać, kobiety dały dobry początek, jeśli chodzi o tutejsze powołania. Na razie możemy liczyć na ich modlitewne wsparcie. Kiedy jednak męskie serce, serce młodzieńca w tej patagońskiej misji redemptorystów usłyszy Boże wołanie i odpowie na głos powołania? Panie, jak długo będzie trzeba czekać?

  Ojcu Romualdowi gratulujemy, życzymy wytrwałości i polecamy go opiece Tej, która jest Opiekunką Powołań – Matce Nieustającej Pomocy. Polecamy go również waszej – współbracia w Polsce – braterskiej opiece i gościnności, ponieważ w tym roku zamierza odwiedzić Polskę i pewnie też poznać niektóre nasze domy Prowincji-Matki.

  z pozdrowieniami w Chrystusie Odkupicielu

  O. Sławomir Skubisz CSsR, Gobernador Costa – Patagonia

  Opis zdjęć:
  1. zob. opis nr 3.
  2. O. Romuald wypowiada formułę ślubów czasowych.
  3. O. Romuald sklada podpis pod dokumentem poświadczającym profesję
  4. Ojcowie koncelebransi.

  Udostępnij