• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
    Portal Kaznodziejski
    Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
    Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  • Menu

    Tuchów: reportaż o Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w TV Trwam

    Stowarzyszenie „Nadzieja” w Tuchowie cieszy się swoim nowym własnym domem. Wymaga on jeszcze nakładów, ale najważniejsze nie są ściany, ale wspaniała działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego reportażu Telewizji Trwam o tuchowskim stowarzyszeniu i wspierania go!

    Link do reportażu na stronie TV Trwam

    Wspólnota Nadzieja powstała w Tuchowie jesienią 1991 roku z inicjatywy braci kleryków WSD Redemptorystów, którzy w porozumieniu z przełożonymi zaangażowali się w działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Z czasem przerodziła się w Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” działające przy tuchowskim sanktuarium Matki Bożej.

    Misją Stowarzyszenia jest dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób niepełnosprawnych ruchowo i/lub intelektualnie, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie, wsparcie rodzin, opiekunów i przyjaciół tych osób we wszystkich obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza w ich gotowości niesienia pomocy innym.

    WIĘCEJ: Tuchów: Nadzieja wylicytowana!

    Stowarzyszenie od samego początku zabiega o godne miejsce pobytu dla swoich podopiecznych, dlatego podjęto decyzję o budowie domu, który będzie służył podopiecznym i opiekunom. Posiada świetlicę, salę do organizowania spotkań, biuro, pomieszczenia rehabilitacyjne, kaplicę i inne niezbędne pomieszczenia sanitarne i socjalne.

    Aktualnie dom jest wewnątrz całkowicie skończony, kostka brukowa zakupiona, potrzeba jeszcze zebrania ostatnich środków, aby te kostkę ułożyć.

    W reportażu osoby związane ze stowarzyszeniem dzielą się swoją misją, codzienną pracą i historiami osób, które wspierają. Pokazano także, jak wygląda działalność „od środka” – opowiedzieli o swej społeczności, inicjatywach oraz niezwykłych ludziach, którzy tworzą „Nadzieję”.

    Wszystkich, którzy pragną wspomóc budowę „Domu Nadziei”, zachęcamy do dokonania dobrowolnej wpłaty na konto: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001, wpisując w tytule „Na budowę ośrodka”.

    red.

    Udostępnij