• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: rekolekcje Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

  Maj to miesiąc szczególnie poświęcony Maryi, więc nie mogło być lepszego czasu na spotkanie dla członów Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Ponad tysiąc osób włączonych w to dzieło, przez przyczynę Maryi modli się o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów.

  Tegoroczne rekolekcje dla RDWPR rozpoczęliśmy w czwartek 9 maja 2024 r. od wieczornej Eucharystii, której przewodniczył o. Sylwester Pactwa CSsR – przełożony tuchowskiej wspólnoty.

  WIĘCEJ: Tuchów: rekolekcje i jubileusz 10-lecia Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

  Przez trzy następne dni spotykaliśmy się z różnymi gośćmi, a konferencje każdego dni głosił inny ojciec. W piątek poprowadził nas o. Janusz Sok CSsR, który podzielił się z nami doświadczeniem bycia przełożonym prowincji i opowiedział nam o różnych miejscach posługi redemptorystów i o tym, jak w całym świecie głoszą obfite Odkupienie.

  W sobotę temat Eucharystii, adoracji i modlitwy przybliżył nam o. Zbigniew Bruzi CSsR – misjonarz ludowy, a po południu o. Łukasz Listopad CSsR, magister nowicjatu, opowiedział nam o historii  Zgromadzenia. Swoją obecnością, zaszczycili nas bracia nowicjusze, którzy przyjechali wraz z magistrem. Po południu pojawili się też bracia klerycy, którzy w tym czasie uczestniczyli w zjeździe swoich rodzin na Lubaszowej.

  Każdego wieczoru, razem z parafianami, uczestniczyliśmy w różańcu na dróżkach. Na zakończenie rekolekcji, w  niedzielę, uczestniczyliśmy we mszy św. w tuchowskiej bazylice, której przewodniczył wikariusz prowincjała, o. Mariusz Mazurkiewicz.

  WIĘCEJ: Wakacje z redemptorystami 2024

  Dziękujemy uczestnikom i wszystkim zaangażowanym w tegoroczne rekolekcje dla RDWPR.

  Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich jest duchową wspólnotą ludzi wierzących, którzy przez modlitwę różańcową wypraszają łaskę nowych powołań kapłańskich i zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów.

  Członkowie wspólnoty zobowiązują się do:

  – odmówienia raz w tygodniu jednej części różańca w intencji powołań do redemptorystów;

  – odmówienia raz w tygodniu Modlitwy o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów;

  – uczestnictwa raz w miesiącu w Eucharystii i ofiarowania Komunii Świętej w intencji powołań do tegoż Zgromadzenia.

  Za wszystkich członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich w każdy pierwszy czwartek miesiąca jest odprawiana Eucharystia, a ich intencje są włączone w codzienne modlitwy redemptorystów.

  o. Artur Pruś CSsR, duszpasterz powołań, Tuchów

  Kontakt: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Redemptorystów, o. Szczepan Hebda CSsR

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów

  powolaniacssr@gmail.com, tel. +48 504 298 710

  https://barka.redemptor.pl/modla-sie-za-nas/

  Udostępnij