• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2023

  Na Redemptorystowskich Dniach Młodzieży w Tuchowie w dniach 21-25 sierpnia 2023 r. zebrały się wspólnoty oazowe z Tuchowa, Gliwic, Głogowa, Szczecinka oraz wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Poznania.

  Pierwszym punktem naszego spotkania była wędrówka na Brzankę. Pomimo zmęczenia, nie odstępował nas entuzjam, pieśni i modlitwa. Wspólnie celebrowaliśmy również mszę świętą w klasztorze w Lubaszowej. Kolejnym wydarzeniem w tych dniach był spływ pontonowy Dunajcem – czas ekstremalnych przeżyć, mokrych ubrań i wielu uśmiechów. Pomimo adrenaliny, wiele osób wybrało tą aktywność jako swoją ulubioną.

  W przedostatni dzień naszego spotkania, odwiedził nas wikariusz prowincjała, o. Mariusz Mazurkiewicz CssR, z którym wspólnie modliliśmy się w czasie Mszy świętej. Tego dnia odbywały się także przedstawienia naszych wspólnot, gdzie mogliśmy poznać siebie lepiej, zobaczyć, jak różnimy się między sobą i dlaczego jest to tak ważne i piękne.

  Odbyły się również warsztaty pod tytułem „Tworzymy czuwanie modlitewne”. A po warsztatach wiedza, jaką zdobyliśmy, pomogła nam w prowadzeniu czuwania modlitewnego w bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie.

  Był to piękny czas, w którym mieliśmy szansę pogłębić relację z Bogiem, zacieśnić nasze więzi w naszych wspólnotach oraz poznać inne wspólnoty i zainspirować się sobą wzajemnie, poznać nowe, cudowne i wartościowe osoby, wzmocnić swoją sprawność na pontonach i zdobyć nowe umiejętności (na przykład wrzucania innych do wody).

  Wszyscy wracamy do domów ubogaceni nowymi przeżyciami i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania młodzieży!

  Aleksandra Skrzyńska, Szczecinek; fot. wł.

  Udostępnij