• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Tuchów: na drodze do wolności ze św. Markiem

  W tuchowskiej bazylice odbyło się 15 listopada 2019 r. kolejne czuwanie młodzieżowe z serii „Droga wewnętrzna”. Tym razem patronował nam św. Marek Ewangelista.

  Razem z nim wyruszyliśmy w „Drogę do Wolności”, która była tematem przewodnim listopadowego spotkania. Konferencję do zgromadzonych wygłosił o. Paweł Zyskowski CSsR – duszpasterz tuchowskiego sanktuarium.

  W czasie Eucharystii przypomniał, że każde dzieło, jakie możemy podziwiać świadczy o jego stwórcy. Mądry człowiek nie zatrzymuje się na samym dziele, chociażby było najpiękniejsze, ale robi krok dalej i zastanawia się, kto mógł je stworzyć. Następnie miała miejsce liturgia słowa, podczas której diakon odczytał fragment Ewangelii wg św. Marka. Był to fragment opowiadający o kobiecie cierpiącej na krwotok. Ojciec Paweł zwrócił uwagę, iż my często w naszym życiu przeżywamy różne choroby. Męczymy się, nierzadko latami, z naszymi nałogami czy słabościami. Musimy zachować się jak bohaterka Ewangelii. Dotknąć się szaty Jezusa i zaufać, że On ma moc, by nas uzdrowić.

  Nie mogło zabraknąć również wspólnego spotkania na jadalni pielgrzyma, gdzie jak zazwyczaj można było zamienić kilka słów w gronie swoich przyjaciół i znajomych. Nasze czuwanie zakończyliśmy adoracją w duchu Taizé, podczas której każdy mógł wpatrywać się w Jezusa i zawierzyć mu samego siebie i swoje życie.

  Kolejne czuwanie odbędzie się 20 grudnia br., a tematem będzie „Brama do Życia”. Już teraz serdecznie zapraszamy!

  br. Aleksander Ćwik CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij