• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
    Portal Kaznodziejski
    Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
    Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  • Menu

    Tuchów: Dni Formacji Redemptorystowskiej oraz zjazd duszpasterzy dzieci, młodzieży i katechetów

    W dniach 2-6 kwietnia 2024 roku odbyły się w Tuchowie coroczne Dni Formacji Redemptorystowskiej oraz organizowany z taką samą częstotliwością zjazd duszpasterzy dzieci, młodzieży i katechetów, w których uczestniczyło dwudziestu pięciu młodych redemptorystów pracujących na terenie całej Polski, jak również za granicą naszego kraju.

    Powyższe spotkania były doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat posługiwania wśród najmłodszych grup naszego Kościoła i społeczeństwa. Uczestnicy mogli wysłuchać kilku interesujących wykładów prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie teologii moralnej, psychologii, psychiatrii czy komunikacji: „Zasady komunikacji w pracy z dziećmi na różnych etapach rozwoju” (p. Edyta Karasiewicz-Mróz), „Świadoma troska o formację ciągłą” (o. Sylwester Cabała CSsR), „Zagadnienia z dziedziny spowiednictwa” (o. prof. Edmund Kowalski CSsR), „Przekonujące argumentowanie prawd wiary” (ks. prof. Janusz Królikowski), „Kryzysy i ryzyko samobójstwa wśród dzieci i młodzieży” (p. Maria Sula-Morys), „Czym żyją młodzi? Jak do nich dotrzeć?” (ks. dr Józef Partyka).

    Wykłady wzbogacone były o możliwość zadawania pytań oraz o dyskusję z prelegentami, co pozwalało na rozwiązywanie wątpliwości dotyczących specjalistycznych zagadnień. Spotkanie tak szerokiego grona współbraci stwarzało dogodną atmosferę do wymiany bogatego spektrum doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą.

    Ponadto, ostatnie dni spędzone w Tuchowie stwarzały możliwość duchowej odnowy poprzez samą obecność Matki Bożej Tuchowskiej – Wychowawczyni powołań kapłańskich i zakonnych, ale także i wspólnej modlitwy i zwyczajnego spotkania braci w powołaniu.

    Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza posłuży w głoszeniu Dobrej Nowiny światu!

    o. Dominik Król CSsR, Piotrków Trybunalski

    Udostępnij