• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: Co poszło nie tak? – adwentowe czuwanie młodzieży

  „Droga wewnętrzna” – to cykl czuwań modlitewnych dla młodzieży, które od 2016 r. regularnie odbywają się w tuchowskiej bazylice Matki Bożej. Kolejne, adwentowe, odbyło się w piątek 16 grudnia 2022 r. pod hasłem: „Co poszło nie tak?”.

  Przy pomocy o. Sylwestra Pactwy CSsR zastanawialiśmy się, dlaczego doszło do grzechu pierworodnego, i jakie ma to konsekwencje czyli: „Co poszło nie tak?”. Nasze spotkanie wpisało się w parafialne nocne czuwanie w intencji pokoju na świecie i zakończenia wojny na Ukrainie.

  Wszystko rozpoczęło się roratami, na których harcerze uroczyście wnieśli Betlejemskie Światło Pokoju, a schola dziecięca Oazy animowała muzycznie Eucharystię. Następnie o. Sylwester wygłosił konferencję. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu bardzo mocno wybrzmiała modlitwa Jezusowa, a całość dopełniła modlitwa kompletą.

  Warto dodać, że w tym miesiącu oprawę muzyczną obstawili ojcowie Sylwester Pactwa, Łukasz Drożak i Paweł Zyskowski wraz br. Łukaszem Malinowskim.  Na koniec przeszliśmy do jadalni pielgrzyma na agape, a w tym czasie w bazylice dalszą modlitwę podjęli dorośli.

  o. Paweł Zyskowski CSsR, Tuchów

  Udostępnij