• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Toruń: post w intencji wyborów

  Akcję „Modlitwa i post” w intencji jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu zainicjowano w niedzielę, 8 września 2019 r. w toruńskim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. – Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – wyjaśnił redemptorysta o. Jan Król CSsR, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

  Akcja rozpoczęła się w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, obchodzone 8 września, a zakończy w święto Matki Bożej Fatimskiej przypadające 13 października, gdy odbędą się wybory do parlamentu. Inicjatywa „Modlitwa i post” polega na wybraniu w tym okresie jednego dnia, w którym będzie pościć się o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęca się również do udziału w tym dniu we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej.

  Apelował o to inicjator akcji, o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium. – Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – mówił w niedzielę w sanktuarium o. Jan Król CSsR, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

  Z kolei dyrektor Radia Maryja zaapelował na antenie rozgłośni o jak najliczniejszy udział w inicjatywie. – Wspieramy zwycięstwo dla Polski – powiedział redemptorysta.

  Chęć udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” należy zgłaszać telefonicznie pod numerem: 693 168 247 lub poprzez e-mail: sanktuarium@radiomaryja.pl. Według informacji Radia Maryja, do akcji zgłosiło się już ponad 3 tys. osób.

  radiomaryja.pl, lk / Toruń

  za: KAI; fot. EpiskopatNews by flickr.com

  Udostępnij