• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Toruń: po raz 15-ty wspólne Dziękczynienie Rodziny Radia Maryja

  Rodzina Radia Maryja przyjechała w sobotę, 5 sierpnia 2023 r. do Torunia, by uczestniczyć w 15. Dziękczynieniu za rozgłośnię i radiową wspólnotę, która każdego dnia daje świadectwo ewangelizacji i trwania przy Chrystusie.

  W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Rodzina Radia Maryja rozpoczęła wspólne świętowanie. Rozpoczęła tym, co najważniejsze, czyli uroczystą Eucharystią. Była ona dziękczynieniem Matce Bożej za Jej opiekę nad Radiem Maryja oraz wszystkimi dziełami, które przy nim powstały.

  – Dzisiejsze wydarzenie to również dziękczynienie wszystkim za współudział w dziele ewangelizacji poprzez katolickie media – powiedział o. Grzegorz Moj CSsR na co dzień posługujący w toruńskiej rozgłośni.

  Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji toruńskiej, ks. bp Wiesław Śmigiel. W homilii podkreślił, że w życiu możemy tworzyć wielkie i wspaniałe rzeczy, ale bez krzyża i bez Chrystusa są one jednak mało czytelne. [czytaj więcej]

  – Krzyż wyznacza kierunek, a z Chrystusem wszystko nabiera najgłębszego sensu. Codzienna modlitwa, udział w sakramentalnych znakach łaski, zwłaszcza w Eucharystii i spowiedzi mają właśnie na celu naszą jedność z Bogiem, uczestnictwo w Jego życiu, w Jego Królestwie – zaznaczył pasterz diecezji toruńskiej.

  W Dziękczynieniu Rodziny Radia Maryja uczestniczył przełożony Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, o. Dariusz Paszyński CSsR, który wszystkim zebranym podziękował za radość, za entuzjazm i młodość ducha. [więcej]

  – Dziękuję wam za to, że jesteście apostolską i działającą Rodziną Radia Maryja – powiedział duchowny.
  Wszyscy, którzy przybyli w sobotę do Torunia, to przedstawicie Rodziny z różnych stron Polski i ze świata – mówił dyrektor i założyciel Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. [czytaj więcej]

  – Wszystkim dziękujemy, a za tych, którzy tworzyli Rodzinę, a odeszli już do wieczności, modlimy się za nich i powiem wam, że nie tylko codziennie modlę się za nich, ale i do nich. Jesteście po tamtej stronie, działajcie. Dziękujemy, jesteście bardzo potrzebni Panu Bogu, Kościołowi i Polsce – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

  Po Mszy św. w amfiteatrze przy toruńskim sanktuarium rozpoczęła się część koncertowa. Nie zbrakło jednak czasu na wspólną modlitwę. O godzinie 15.00 odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia, w którą włączyli się słuchacze, którzy osobiście nie mogli dotrzeć do Torunia oraz o godzinie 17.00 włączyli się we wspólną modlitwę różańcową.

  Pielgrzymi w trakcie pierwszosobotniego nabożeństwa pokłonili się również Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

  W 15. Dziękczynieniu Rodziny Radia Maryja uczestniczyło wielu zaproszonych gości.

  – Patronat honorowy nad naszym wydarzeniem objęli biskup toruński, ks. bp Wiesław Śmigiel i prezydent miasta Torunia, Michał Zaleski – mówił o. Jan Król CSsR.

  List do organizatorów i uczestników 15. Dziękczynienia w radiowej Rodzinie skierował prezydent Andrzej Duda. Odczytał go prezydencki minister, Paweł Sałek. [więcej]

  – Wierzę, że podejmowany tu przez Państwa wysiłek formowania umysłów i sumień przyniesie Rzeczypospolitej dobre owoce, które czerpiąc z mocnych korzeni, będą krzepić nie tylko nas, współczesnych, ale i przyszłe pokolenia Polaków – napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

  Bez Rodziny Radia Maryja nie mogłaby istnieć i rozwijać się ani toruńska rozgłośnia, ani dzieła przy niej powstałe. Chodzi oczywiście o TV Trwam, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej, Park Pamięci Narodowej oraz Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, które już niedługo uroczyście zainauguruje swoją działalność.

  TV Trwam News; za: radiomaryja.pl

  fot. Karolina Gierat-Batarowicz; twitter.com

   

  Udostępnij