• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rzym: redemptorystki w kierunku federacji lub złączenia w jeden zakon

  Sytuacja klasztorów Zakonu Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystek) i ich przyszłość to główne tematy spotkania Sekretariatu ds. Redemptorystek, które miało miejsce w Rzymie w dniach 13-17 listopada 2018 r.

  Sekretariat zapoznał się z raportem nt. sytuacji klasztorów i przejrzał go pod kątem liczb, zdolności do przetrwania poszczególnych domów oraz w wielu przypadkach możliwości federacji według ostatnich dokumentów Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego.

  Próbowano rozeznać dalszą drogę, tak by wesprzeć każdą wspólnotę i siostrę. Pokazały się opcje: jeden zakon mniszy (do tej pory autonomiczne klasztory), jedna międzynarodowa federacja lub kilka regionalnych. Dyskutowano nad tym, wyniki zostaną przedstawione wszystkim klasztorom w specjalnym liście o. Generała, który po wysłuchaniu odpowiedzi przedstawi je Stolicy Apostolskiej.

  Oczywiście, sam proces rozeznania zgodnie z dokumentami Kościoła, podjęcia decyzji i wprowadzenia w życie potrzebuje czasu, ale ufamy, że będzie służył jedności i stabilności Zakonu Najświętszego Odkupiciela na całym świecie.

  W spotkaniu udział wzięli: o. Generał, o. Lage, s. Imma, o. Majorano, s. Ewa, s. Gabrielle, o. McAinsh, s. Magdalena, o. Nyandi, s. Marie Veronique i o. Chyła.

  o. Ronald McAinsh CSsR, Londyn; za: cssr.news

  WIĘCEJ: redemptorystki.pl

  Udostępnij