• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rzym: o kontynuacji misji redemptorystów w Europie Południowej

  W styczniu i lutym 2018 r. odbyło się pięć zgromadzeń prowincji w Europie Południowej, w ramach wizytacji nadzwyczajnych Zarządu Generalnego. Wyżsi przełożeni i nadzwyczajne rady tych prowincji spotkały się Zarządem Generalnym w Rzymie, by podzielić się rezultatami spotkań i kontynuować refleksję oraz by ustalić konkretne środki na rzecz solidarnego zaangażowania w misyjne implikacje restrukturyzacji Zgromadzenia.

  Spotkanie odbyło się w dniach 28 lutego do 2 marca 2018 r. i zostało przeniesione z Francavilla al Mare do Domu Św. Alfonsa w Rzymie z powodu obfitych opadów śniegu we Włoszech. Prowincjałowie i radni prowincjalni z Neapolu, Rzymu, Francji, Madrytu i Lizbony byli obecni na spotkaniu prowadzonym przez Ojca Generała Michaela Brehla CSsR, dwóch europejskich Radnych Generalnych i Koordynatora Europy.

  Prowincje Europy Południowej stoją w obliczu pilnych pytań dotyczących przyszłego rozwoju misji redemptorystowskiej. Ogromna większość współbraci i świeckich redemptorystów obecnych na zebraniach w poprzednich tygodniach opowiadała się i pracowała nad ściślejszą współpracą redemptorystów w Europie Południowej. Podczas Spotkania wyższych przełożonych z Zarządem Generalnym refleksje te zostały rozwinięte w związku z priorytetami apostolskimi, życiem wspólnotowym i formacją redemptorystowską oraz restrukturyzacją prowincji tej części naszego kontynentu.

  o. Johannes Römelt CSsR, Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy; za: cssr.news

  Wizytacja nadzwyczajna Prowincji Warszawskiej Redemptorystów planowana jest na przełom września i października 2018 r. (red.)

  Udostępnij