• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rekolekcje dla uczestników Kapituły Generalnej: Redemptoryści misjonarzami nadziei

  Rozpoczynając XXVI Kapitułę Generalnę, redemptoryści obecni na niej przeżywają dwa dni rekolekcji, aby dobrze odczytać  głos Ducha Świętego i podjąć zgodne z nim decyzje dla całego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Prowadzi je zakonnik z wielkim doświadczeniem misyjnym, o. Daniel Huang SJ, profesor Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

  „Misjonarze nadziei”, temat pierwszego dnia, zdołał przyciągnąć uwagę i zainteresowanie wszystkich. „Jako redemptoryści jesteśmy powołani, aby dać ludziom powód do chrześcijańskiej nadziei” – skomentował jeden z obecnych.

  Pod tymi linkami znajdują się konferencje o. prof. Daniela Huang SJ (w j. angielskim):

  Pierwsza konferencja 

  Druga konferencja – Współczesne przemiany ludzi wierzących

  Trzecia konferencja – Słudzy ewangelicznej radości

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXVI Kapitule Generalnej

  * * *

  O. Daniel Patrick Huang jest jezuitą i profesorem na Wydziale Misjologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Jest również moderatorem programu odnowy dla misjonarzy na tym samym wydziale.

  Przed rozpoczęciem pracy na Gregorianie przez jedenaście lat (2008-2019) pracował w kurii generalnej Towarzystwa Jezusowego w Rzymie, jako radca generalny i asystent regionalny dla Azji i Pacyfiku pod kierownictwem dwóch przełożonych generalnych, o. Adolfo Nicolas SJ, i o. Arturo Sosa SJ. Jego praca jako asystenta regionalnego obejmowała Chiny, Japonię i Koreę w Azji Północno-Wschodniej, Wietnam, Tajlandię, Birmę, Kambodżę, Filipiny, Indonezję, Malezję, Singapur i Timor Wschodni w Azji Południowo-Wschodniej oraz Australię.

  Od czasu święceń kapłańskich w 1988 r. jest zaangażowany w różne posługi: edukację teologiczną, jako profesor teologii w Loyola School of Theology na Uniwersytecie Ateneo de Manila; formację kapłańską, jako rektor San Jose Seminary, krajowego seminarium dla księży diecezjalnych prowadzonego przez jezuitów na Filipinach od 1601 r. (2000-2004); oraz zarządzanie, jako przełożony prowincjalny jezuitów na Filipinach w latach 2004-2008.

  O. Huang uzyskał zarówno licencjat (1992), jak i doktorat (1996) z teologii na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie, pracując nad rozprawą doktorską pod kierunkiem ks. prof. Josepha Komonchaka i ks. prof. (późniejszego kardynała) Avery’ego Dullesa.

  W 2016 r. papież Franciszek mianował go konsultorem Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie. O. Huang jest znany ze swoich prac dotyczących misji we współczesnym świecie, np. misji w społeczeństwach świeckich.

  za: cssr.news/26CG

  Udostępnij