• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptorystowskie Dni Młodzieży rozpoczynają się!

  „Głowa do góry!” to temat tegorocznych Redemptorystowskich Dni Młodzieży 2018! Odbędą się w Tuchowie k. Tarnowa w dniach 9-14 lipca 2018 r. (poniedziałek – sobota). Koncert, warsztaty, modlitwa, media. I przede wszystkim ewangelizacja, by wspólnie głosić Dobrą Nowinę! 

  Po raz czternasty młodzież redemptorystowska z Polski  przybędzie do Tuchowa na swoje doroczne spotkanie. Tym razem przeżyjemy kurs ewangelizacyjny Eureka prowadzony przez grupę młodych, kilkunastoletnich ludzi z Torunia, uczestniczyć będziemy w koncercie Arkadio i warsztatach medialnych. Będzie modlitwa, wspólnota, dobra zabawa i wspólny występ na żywo w TV Trwam i Radiu Maryja.  A także wyjazd poza Tuchów.

  W środę, o godz. 19.00 wystąpi Arkadio – chrześcijański muzyk z Nowego Sącza, w czwartek o godz. 20.00 – wieczór uwielbienia, a w piątek prosto z Tuchowa Westerplatte Młodych w TV Trwam i Czas Wzrastania w Radiu Maryja!

  Głowa do góry! – gdy głoszona jest nam Ewangelia, to odrywamy wzrok od tego, co pod nogami (lub w rękach) i zaczynamy szukać tego, co w górze oraz zachęcać innych do tego. Towarzyszyć nam będzie także bł. Kasper Stanggassinger, redemptorysta – okaże się jeszcze dlaczego 🙂

  Spotkamy się w gościnnym i dobrze znanym sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

  Sekretariat Młodzieży Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

  Kontakt:  mlodziez.redemptor@gmail.com

  * * *

  Redemptorystowskie Dni Młodzieży (RDM) to spotkanie młodych ludzi z parafii prowadzonych przez redemptorystów w Polsce. Zwykle dołącza też młodzież spoza parafii redemptorystowskich, zaproszona przez swoich znajomych. Idea tych spotkań związana jest z organizowanymi co 3 lata Europejskimi Spotkaniami Młodzieży Redemptorystowskiej, które odbywają się za każdym razem w innym kraju. Zauważono, że również w Polsce istnieje potrzeba takich spotkań o wymiarze krajowym. Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się w Tuchowie w 1995 r., zaś regularne Redemptorystowskie Dni Młodzieży odbywają się corocznie od 2003 r., za wyjątkiem 2015 r. oraz roku Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

   

  Udostępnij