• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści na adwent 2023

  W czasie adwentu redemptoryści zapraszają osoby pragnące głębiej przeżywać ten czas do korzystania z codziennych rozważań słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl. W nowym roku liturgicznym 2023-2024 misjonarze redemptoryści włączają się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

  Krótkie rozważania słowa Bożego mogą być bardzo przydatne zarówno osobom duchownym, konsekrowanym, jak i wiernym świeckim, niezależnie od wieku, pełnionego zawodu czy powołania. Pomagają one w zrozumieniu i przyswojeniu duchowej treści czytań biblijnych. Stanowią również zachętę do podjęcia konkretnych postanowień i motywują do ewangelicznego działania we wspólnocie Kościoła i w środowisku życia. W jednym z rozważań czytamy: „W obecnym roku chcemy odkrywać nasze miejsce we wspólnocie Kościoła, które nie może sprowadzać się do postawy biernego obserwatora, ale czynnego uczestnika, który czuje się za tę wspólnotę odpowiedzialny”.

  Portal kaznodziejski redemptorystów już od 13 lat służy formacji ludzkich serc poprzez rozważania słowa Bożego publikowane w internecie. W dziale „Czytelnia” znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam ponadto kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach oraz cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   o. Sylwester Cabała CSsR

  Udostępnij