• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści na adwent 2020

  Po raz kolejny redemptoryści zapraszają osoby pragnące głębiej przeżywać czas adwentu na codzienne rozważanie słowa Bożego. Krótkie rozważania na każdy dzień publikowane są na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl.

  W refleksji wprowadzającej czytamy: „W tym roku program duszpasterski Kościoła w Polsce nosi tytuł: «Zgromadzeni na świętej wieczerzy». Mottem tego tematu są słowa Pana Jezusa: «Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba» (J 6, 32). Wszystko to po to, abyśmy jeszcze głębiej wniknęli w tajemnicę sprawowanej w naszych kościołach Mszy świętej. Mamy w tym roku skoncentrować się na pięknie sprawowanej liturgii – będą temu służyły rozmaite inicjatywy duszpasterskie”. Pośród nich są również refleksje nad słowem Bożym. Podczas rozważań na poszczególne niedziele adwentu krótko zatrzymamy się nad pewnymi słowami „kluczami”, które w sposób szczególny towarzyszą naszemu przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia.

  Kontynuując kilkuletnią tradycję misjonarze redemptoryści pragną formować ludzkie serca także poprzez internet. W dziale „Czytelnia” Portalu Kaznodziejskiego Redemptorystów znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam ponadto cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach.

   o. Sylwester Cabała CSsR, Bardo

  Udostępnij