• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Redemptoryści Europy na rzecz Afryki i Madagaskaru

  Konferencja Redemptorystów Europy od kilku lat współpracuje i zacieśnia więzy ze Współbraci z Afryki i Madagaskaru. Ostatnio poczyniono na tej drodze znaczne postępy.

  Jedną z from restrukturyzacji Zgromadzenia Redemptorystów dla bardziej owcnego głoszenia Ewangelii jest tzw. sieć prowincji. Istnieje już takowa na kontynencie afrykańskim i końcem lipca 2019 r. miała swoje kolejne spotkanie w Nairobi w Kenii. Jedenastu wyższych przełożonych prowincji-matek, w tym sześciu z Europy: Neapol, Londyn, Dublin, Lizbona, Francja i Prowincja Św. Klemensa (dawna Holandia, Belgia, Szwajcaria i Północne Niemcy) i 23 przełożonych jednostek z Afryki i Madagaskaru spotkali się razem z Przełożonym Generalnym, o. Michaelem Brehlem CSsR i o. Nicolasem Ayoubą CSsR, Radnym Generalnym oraz koordynatorami tamtejszej Konferencji Redemptorystów oraz naszej, europejskiej.

  Z małym uśmiechem mówiono o prowincjach, które założyły tam misje, jako o „matkach i babciach” – to prawda, ze względu na wiek Współbraci. Ale to nie znaczy, że nie mogą dalej utrzymywać kontaktu i nie wspierać swoich „dzieci”. Każdy z przybyłych był za utrzymaniem współpracy, a spotkanie odbyło się w duchu braterstwa i solidarności. Spotkanie było dużym krokiem na drodze rozwijania wspólnej pracy redemptorystów Afryki i Madagaskaru.

  Następne spotkanie tego typu odbędzie się najprawdopodobniej w 2021 r.

  o. Paul Pazhangattu CSsR – Afryka i Madagaskar, o. Johannes Römelt CSsR – Europa

  za: cssr-europe.com

  Udostępnij