• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści debatowali nad misyjnym przepowiadaniem

  W dniach 9-11 lutego w Tuchowie odbył się doroczny zjazd formacyjny misjonarzy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Obecni byli przedstawiciele redemptorystów z Czech i Słowacji. W obecnym roku zjazd wpisuje się w obchody 100-lecia założenia Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, jak też 100-lecia kanonizacji św. Klemensa Hofbauera, a jego hasło brzmi: „Jezus Chrystus, jedyny Odkupiciel człowieka i nadzieja życia”.

  Każdy z trzech dni zjazdu miał swoją specyfikę: w poniedziałek, który był dniem modlitewnym, misjonarze redemptoryści uczestniczyli we Mszy św. inaugurującej zjazd, a następnie w specjalnym nabożeństwie jubileuszowym przy relikwiach św. Klemensa.

  We wtorek wszyscy zebrani wysłuchali 4 konferencji o. Jima McManusa – redemptorysty z Wielkiej Brytanii na temat „Jezus Odkupiciel w centrum przesłania i misji redemptorystów”.

  Ostatni dzień zjazdu był poświęcony tematyce wpisującej się w hasło obecnego roku duszpasterskiego w Polsce – „Otoczmy troską życie”. Ze specjalnym słowem wystąpił ks. bp Andrzej Dzięga – ordynariusz diecezji sandomierskiej. Także w tym dniu konferencję na temat: „Sytuacja prawna osób żyjących w związkach nieregularnych” wygłosił redemptorysta o. dr Marek Saj. Całość zjazdu zakończyła dyskusja nad bieżącymi sprawami z zakresu prowadzenia misji i rekolekcji parafialnych.

  Udostępnij