• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Przełożony Prowincji w czasie 25. Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę: nie bójmy się uznać prawdy o tym, że Bóg nas kocha

  Kluczem do adoracji Najświętszego Sakramentu jest wiara, która nie boi się uznać prawdy o tym, że Bóg mnie kocha. Jak ktoś zaryzykuje i uwierzy, że Bóg kocha – będzie odpowiadał na tę miłość swoją miłością. Tego wam życzę, drodzy młodzi. Trzymajmy się adoracji, a Pan Jezus nas poprowadzi – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR, prowincjał warszawskiej prowincji redemptorystów, podczas XXV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

  W sobotę, 25 maja 2024 r., Już po raz 25. młodzi pielgrzymowali na Jasną Górę z Radiem Maryja. Towarzyszyły im relikwie świętych, m.in. bł. Carlo Acutisa, bł. Karoliony Kózkówny oraz św. Jana Pawła II.

  – Często zastanawiamy się, co charakteryzuje każdego świętego. Pewnie wiele rzeczy moglibyśmy wymienić, jednak chciałbym zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną i zachęcić was do niej. Wszystkich świętych, których znamy i tych, którzy są pośród nas w postaci relikwii łączy to, że trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu – wskazał o. Dariusz Paszyński CSsR.

  Prowincjał podkreślił, że adoracja Najświętszego Sakramentu jest fundamentem życia chrześcijańskiego.

  – Ktoś z was młodych może zapytać: „A co adoracja Najświętszego Sakramentu nam daje?”. Daje bardzo wiele. Po pierwsze, porządkuje nasze życie indywidualne i społeczne, ponieważ wyraża prymat Boga w naszym życiu. Św. Augustyn mówił, że „jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na swoim miejscu”, czyli wszystko jest uporządkowane. Po drugie, adoracja zaspokaja głód Boga, który jest w sercu każdego człowieka wszystkich czasów (…). Niektórzy głód Boga mają na powierzchni i od razu Go odnajdują, niektórzy Go zagubili. Ważne, aby ten głód Boga zaspokajać w swoim życiu. Adoracja to czyni. I trzeci punkt: adoracja odsłania naszą prawdziwą wielką godność, bo nikt tak jak Jezus nas nie przyjmuje. Jezus zawsze nas przyjmuje z wielką miłością, z delikatnością; zawsze nam przebacza. Nie jest tym, który chce nas ukarać, ale jest tym, który jest pełen miłosierdzia i dobroci – zaznaczył redemptorysta.

  Duchowny podpowiedział młodym, co robić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

  – Być z Jezusem i dla Jezusa. Z pomocą Słowa Bożego ogarniać ogrom miłości, jakim zostaliśmy obdarowani i uczyć się od Niego tego, co On nam daje za przykład, a mówił o sobie, że jest cichy i pokorny sercem. Kochani, zapamiętajcie na całe życie: jaki jest klucz do adoracji? Kluczem do adoracji jest wiara, która nie boi się uznać prawdy o tym, że Bóg mnie kocha. Jak ktoś zaryzykuje i uwierzy, że Bóg kocha – będzie odpowiadał na tę miłość swoją miłością. Tego wam życzę, drodzy młodzi (…). Trzymajmy się adoracji, a Pan Jezus nas poprowadzi. Dziękuję, że Radio Maryja i wszyscy, którzy opiekują się młodzieżą to rozumieją i przypominają o najważniejszych rzeczach, które są w naszym życiu –  powiedział o. Dariusz Paszyński CSsR.

  za: radiomaryja.pl

  fot. Robert Sobkowicz, Nasz Dziennik

  Udostępnij