• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Przełożony Prowincji: odpowiedzieć na zadanie, jakie mamy do wypełnienia

  18 maja 2024 r. Rodzina Radia Maryja, w dniu 104. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, ochodziła 8. rocznicę konsekracji toruńskiego sanktuarium, będącego wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka. Uroczystej Eucharystii w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przewodniczył ks. bp Szymon Stułkowski, ordynariusz diecezji płockiej. Swoje słowo skierował do zebranych i uczestniczących w transmisji także przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR.

  Gorące podziękowania za codzienną służbę – wszystkim ojcom na czele z ojcem dyrektorem, siostrom oraz osobom święckim – złożył przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR.

  – Bogu niech będą dzięki za to, że odpowiadacie na to bardzo ważne zadanie, jakie mamy do wypełnienia w naszym chrześcijańskim życiu. Bóg Wam zapłać – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR.  

  Ważnym wydarzeniem było przyjęcie kandydatów do Bractwa św. Jana Pawła II, którego zadaniem jest modlitwa za Kościół, poznawanie i głoszenie nauczania św. Jana Pawła II oraz niesienie pomocy pielgrzymom przybywającym do sanktuarium.

  W sanktuarium pracuje obecnie 4 redemptorystów: o. Andrzej Laskosz – kustosz, o. Leszek Mitoraj, o. Eugeniusz Leśniak i o. Stanisław Gruszka. Ojcowie służą pielgrzymom poprzez głoszenie Słowa Bożego na wszystkich Mszach św., także w powszednie dni i regularną posługę w konfesjonale. Dbają o piękno liturgii angażując przygotowane osoby świeckie. Oprowadzanie pielgrzymów związane jest z katechezą i historią tego miejsca.

  Szczególną troską otaczają dość liczne wspólnoty, które powstały przy sanktuarium. Ojcowie, kierując się duchowością św. Jana Pawła II wielką wagę przywiązują do adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennego różańca przed Najświętszym Sakramentem, koronki do Miłosierdzia Bożego Apelu Maryjnego o godz. 21.00 oraz nabożeństw związanych z duchowością redemptorystowską.

  W sanktuarium posługują także Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.

  Duszpasterze sanktuarium/red.; fot. Monika Tomaszek, Radio Maryja

  WIĘCEJ: Relacja z wydarzenia na radiomaryja.pl

  Udostępnij