• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Pomóż nam w budowie kościoła św. Jana Pawła II w Togliatti w Rosji

  Od ośmiu lat budujemy w Rosji w Togliatti nad Wołgą kościół św. Jana Pawła II. Może zechcesz nam pomóc w jego ukończeniu? Serdecznie dziękujemy!

  Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka 100 tys. zł, by ukończyć sale parafialne i stworzyć tymczasową kaplicę, w nowym, ocieplanym kościele, na czas zimy. Szczegółowe informacje: zrzutka.pl.

  Togliatti to miejscowość położona nad brzegiem Wołgi, w rejonie samarskim, 1000 km na południowy-wschód od Moskwy. Redemptoryści pracują tam od 2004 r. W 2012 r. rozpoczęliśmy budowę kościoła św. Jana Pawła II. Stoją już ściany i kościół jest pokryty, jednak wciąż potrzeba nam dużo funduszy, by wykończyć jego wnętrze.

  Więcej informacji o naszym kościele znajdziecie na stronie parafii: tgl.dscs.ru. Wszelkie zapytania możecie też kierować na parafialny e-mail: kptogliatti@gmail.com.

  Redemptoryści polscy pracują w Rosji i Kazachstanie od 1993 r. i aktualnie posługują w czterech wspólnotach w Rosji: Kemerowo, Orenburg, Orsk, Togliatti i jednej w Kazachstanie: Pietropawłowsk. Pracuje tam obecnie 10 ojców z Polski.

  Własna strona internetowa redemptorystów w Rosji i Kazachstanie: redemptorist.ru

  W odpowiedzi na potrzeby lokalnego Kościoła redemptoryści prowadzą w tych miejscach parafie z kilkoma lub kilkunastoma punktami dojazdowymi, katechezę dla grup i przygotowanie do sakramentów. Wspólnoty katolickie są diasporami nie tylko pośród prawosławnego świata, ale także pośród ludzi obojętnych religijnie. Dostrzegając trudną sytuację najuboższych podejmują działalność charytatywną, organizując wspierane przez Caritas świetlice dla dzieci i młodzieży.

  Zgodnie z charyzmatem naszego Zgromadzenia ojcowie prowadzą także misje i rekolekcje parafialne oraz szerzą kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, uwzględniając szczególnie zakładanie Nieustannej Nowenny.

  Udostępnij