• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Pogrzeb śp. o. Tadeusza Henneberga CSsR

  O. Tadeusz Henneberg CSsR zmarł 10 maja 2010 r. Przeżył 89 lat, w Zgromadzeniu 71, w kapłaństwie 65. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 13 maja. Przybyli na nie licznie redemptoryści z całej Polski, siostry zakonne, znajomi zmarłego oraz wierni z parafii św. Klemensa Hofbauera w Warszawie, gdzie śp. o. Tadusz ostatnie lata swojego życia sprawował Eucharystię i spowiadał.

  Eucharystii pogrzebowej przewodniczył o. Piotr Chyła, wikariusz prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W homilii powiedział m.in., że „o. Tadeusz odszedł, ale nie jest to odejście w pustkę, to co w nim nieśmiertelne trwa”. Podkreślał także to, że śmierć dla chrześcijanina jest horyzontem, progiem, który trzeba przekroczyć, a każdy dzień przybliża nas do tej chwili. Śmierć naszych bliskich powinna nam przypominać o spotkaniu z Bogiem, a widok trumny powinien być okazją do pochylenia się nad własnym człowieczeństwem.

  O. Tadeusz przebywał min. we wspólnotach we Wrocławiu, w Zamościu, Toruniu, Krakowie i Warszawie. Większą część swojego życia posługiwał jako misjonarz, głosząc słowo Boże na misjach parafialnych i rekolekcjach. Kiedy zaczęło mu brakować sił fizycznych do intensywnej pracy misyjnej, chętnie podejmował pracę duszpasterską w kraju i za granicą min. na Białorusi i w Niemczech.

  Przełożony warszawskiej wspólnoty redemptorystów o. Marek Kotyński dziękował śp. o. Tadeuszowi za pełną oddania i pasji posługę misjonarza, za ciągłe pragnienie aktywnego głoszenia Ewangelii oraz wieloraką posługę Ludowi Bożemu w Kościele.

  Udostępnij