• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Pogrzeb o. Jana Piekarskiego

  W czwartek 25 października w Warszawie odbył się pogrzeb śp. o. Jana Piekarskiego. Eucharystii pogrzebowej przewodniczył ks. biskup Marian Duś z Warszawy, a homilię wygłosił o. Prowincjał Janusz Sok. Nawiązując do słów doksologii podkreślił, że o. Jan pracował z ludźmi, wśród ludzi i dla ludzi. Na zakończenie wyraził nadzieję, że kiedyś o. Piekarski, jako doświadczony przewodnik, oprowadzi nas po niebie, bo zna się na tym, jak mało kto.
  Obecni byli liczni współbracia, przedstawiciel dekanatu wolskiego ks. Zbigniew Godlewski, siostry zakonne, klerycy i nowicjusze, rodzina o. Jana, przyjaciele oraz wierni z parafii św. Klemensa Hofbauera.
  Na zakończenie liturgii odczytano listy kondolencyjne: ks. biskupa Ryszarda Karpińskiego z Lublina, sióstr redemptorystek z Bielska-Białej i członków Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego z Tuchowa. Słowo pożegnania wypowiedział również o. Konrad Hejmo, z którym przez wiele lat współpracował o. Piekarski w opiece nad pielgrzymami, którzy przybywali do Rzymu na audiencje z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.
  Procesję na Cmentarz Wolski poprowadził o. Andrzej Kryger, przełożony domu zakonnego przy ul. Karolkowej w Warszawie, w którym nasz zmarły współbrat spędził ostatnie 5 lat swego życia.

  o. Jacek Burnus CSsR

  O. Jan Piekarski – urodził się 16.10.1924 r. w Krakowie. Profesję zakonną w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 2.02.1941 r. Święcenia kapłańskie przyjął 17.04.1949 r. Pracował w Bardzie Śląskim i Wrocławiu, następnie pełnił funkcję ekonoma Prowincji najpierw w Krakowie, później w Warszawie. W latach 1965-1969 pełnił urząd prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Za jego kadencji utworzono dom zakonny w Lubaszowej oraz otwarto dom wypoczynkowy w Rowach. W latach 1971-2007 pracował w Rzymie, gdzie pełnił funkcję prokuratora misji zagranicznych, wicerektora i ekonoma domu generalnego. Był również duszpasterzem sióstr zakonnych oraz przewodnikiem i opiekunem pielgrzymów. Po powrocie do Polski zamieszkał w Warszawie, we wspólnocie domu zakonnego przy ul. Karolkowej. Zmarł po kilkutygodniowym pobycie w Szpitalu Wolskim w Warszawie 22.10.2012 r. we wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II. Przeżył 88 lat – w Zgromadzeniu Redemptorystów 71 lat, a w kapłaństwie 63 lata.

  Udostępnij