• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Pierwszy redemptorysta w watykańskiej drużynie krykieta

  Watykańska drużyna krykieta pokonała 21 maja 2022 r. drużynę NATO, składającą się z brytyjskich żołnierzy pracujących we Włoszech, w meczu na stadionie Cappenelle w Rzymie. O. Prince Thekkepuram CSsR z Indii był po raz pierwszy zawodnikiem takiego meczu, z 40 biegami i dwoma bramkami.

  O. Prince należy do syro-malabarskiej prowincji redemptorystów Liguori w Indiach. Odbywa studia doktoranckie z komunikacji na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim. Zajmuje się także różnymi posługami duszpasterskimi dla syro-malabarskich migrantów w Rzymie. Został przyjęty do zespołu w listopadzie 2021 roku.

  Klub krykieta św. Piotra, znany również jako „Watykan XI”, to drużyna krykieta Watykanu. Składa się z księży i ​​seminarzystów pracujących lub studiujących w Rzymie i na papieskich uniwersytetach Wiecznego Miasta. Zespół pod patronatem Ojca Świętego Franciszka podtrzymuje więź między Kościołem katolickim a światem sportowym.

  Watykańska drużyna krykieta jest sponsorowana przez Papieską Radę ds. Kultury i zarządzana przez ks. Eamonna O’Higginsa z papieskiego seminarium Mater Ecclesia. Jej początki sięgają 2014 r., kiedy ambasador Australii przy Stolicy Apostolskiej John Mackarthy podjął wraz z tą papieską radą inicjatywę stworzenia drużyny krykieta, która będzie podróżować po świecie z przesłaniem Ojca Świętego. Odkąd „Papieska Drużyna Krykieta” daje świadectwo ewangelicznym wartościom pokoju, miłości i jedności, angażując się w międzykulturowe, ekumeniczne i charytatywne inicjatywy w tym sporcie, który jest drugim najczęściej obserwowanym sportem na świecie.

  Obecnie zespół przygotowuje się do ósmej „Podróży ze Światłem Wiary” na Maltę. O. Prince i zespołowi życzymy wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach.

  za: scala.news

  WIĘCEJ: VaticanCricketClub

  WIĘCEJ: Pope’s Own Cricket Club! – Story by Voice of the Vatican, Shalom

  Udostępnij