• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  O. Prowincjał: Słowa, które niesie Radio Maryja, pomagają żyć

  Podczas jubileuszu Radia Maryja, 3 grudnia 2016 r. słowa do zgromadzonych na uroczystości skierował także o. Janusz Sok CSsR – Prowincjał  Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

  Na początku  przemówienia o. Prowincjał złożył podziękowania na ręce Ojca Dyrektora i Założyciela Radia Maryja.

  – Nie ulega wątpliwości, że to radio powstało i istnieje dzięki jednemu człowiekowi – dzięki Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi. Ojcze Dyrektorze, gratuluję i dziękuję – powiedział o. Janusz Sok.

  Kluczowe znaczenie w istnieniu katolickiej rozgłośni mają wierni, którzy wspomagają to dzieło.

  – Nie ulega wątpliwości, że to radio powstało i istnieje dzięki tak wielu ludziom dobrej woli. Dzisiaj w imieniu wszystkich redemptorystów, tych posługujących w radiu, ale też wszystkich redemptorystów pracujących na całym świecie, chce każdemu z was bardzo podziękować – wskazał redemptorysta.

  Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów podkreślił jednak, że największa chwała za ciągłość działalności Radia Maryja należy do Pana Boga i Matki Najświętszej.

  – Nie mamy wątpliwości, że to radio powstało, istnieje  i – jak ufamy – istnieć będzie dzięki błogosławieństwu Bożemu i jakże wielkiemu wsparciu Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji – akcentował o. Janusz Sok CSsR.

  Dziękczynienie za srebrny jubileusz katolickiej rozgłośni to sposobność do proszenia o wsparcie Najwyższego w wypowiadaniu słów, które niosą życie.

  – Dzisiaj, przy okazji tego jubileuszu, właśnie Jemu – Panu Bogu, który nas prowadzi, wspiera, daje siły – polecamy się, byśmy nadal umieli mówić słowa ważne i potrzebne. Słowa, które pomagają żyć. Wszystkim ojcom, którzy pracują w radiu – Szczęść Boże! –mówił o. Prowincjał.

  RIRM; fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

  Całość relacji, wystąpień i wydarzeń w czasie Jubileuszu 25-lecia Radia Maryja na jego stronie internetowej.

  Udostępnij