• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  O. prof. Alfonso Amarante CSsR nowym Prezesem Akademii Alfonsjańskiej

  O. prof. Alfonso Amarante, redemptorysta z Prowincji Neapolitańskiej, został  zatwierdzony w grudniu ubiegłego roku przez Wielkiego Kanclerza Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego na Prezesa Akademii Alfonsjańskiej na lata 2018-2021. Akademia Alfonsjańska to wyższy instytut teologii moralnej prowadzony w Rzymie przez Zgromadzenie Redemptorystów od 1949 r. Serdecznie gratulujemy!

  O. Alfonso Amarante pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył w 1993 r., a święcenia kapłańskie przyjął w 1997 r. W 1999 r. obronił pracę licencjacką z historii Kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, a w 2002 r. doktorską nt. ewolucji misyjnej metody redemptorystów.

  Od 2013 był wiceprezesem Akademii Alfonsjańskiej, biorąc aktywnie udział w pracach badawczych, administracyjnych i dydaktyce. Wykładał także na Papieskim Uniwersytecie Urbanianum oraz Papieskim Wydziale Teologicznym w Neapolu. Od 2017 r. jest wykładowcą fundamentalnej teologii moralnej na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim.

  Jest również redaktorem czasopisma Instytutu Historycznego Zgromadzenia Redemptorystów „Spicilegium Historicum CSsR”, członkiem prezydium Stowarzyszenia Profesorów Historii Kościoła we Włoszech, od 2010 r. konsultorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, a także współpracuje z różnymi czasopismami.

  Akademią Alfonsjańska założona przez Redemptorystów w 1949 roku, kontynuuje tradycję tak istotną dla charyzmatu Zgromadzenia, jaką jest prowadzenia badań naukowych, studium i refleksji w dziedzinie teologii moralnej, w kontekście zmian kulturowych i historycznych. Dla św. Alfonsa Marii de Liguori, założyciela redemptorystów, studium i nauczanie teologii moralnej było istotną posługą dla Zgromadzenia, a zwłaszcza dla całego Kościoła.

  Poprzednikiem o. Amarante na urzędzie Prezesa Akademii Alfonsjańskiej był przez ostatnie 5 lat Polak, o. prof. Andrzej Wodka CSsR, który w 2018 r. został prezesem AVEPRO – Agencji Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych.

  WIĘCEJ: O. prof. Andrzej Wodka CSsR prezesem AVEPRO – watykańskiej agencji ds. jakości kształcenia akademickiego

  za: alfonsiana.eu

  Udostępnij