• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  „Niesiemy pomoc na chwałę Bożą” w Gliwicach

  To już drugi festyn parafialny pod hasłem „Niesiemy pomoc na chwałę Bożą”, jaki odbył się za sprawą duszpasterzy i wspólnot znajdujących się przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach w niedzielę, 9 września 2018 r.

  Podczas festynu nie zabrakło licznych atrakcji, takich jak: salon gier VR, pokazy chemiczne, rodzinne tańce, gry i zabawy, kącik artystyczny, wspólny śpiew, możliwość zjedzenia smacznej kiełbaski i ciasta, jak również udział w loterii fantowej. A było co losować, ponieważ w tym roku do puli trafiło ponad 80 nagród! Największą z nich było darmowe wynajęcie dowolnego modelu hybrydowego samochodu marki Toyota na cały weekend. Główną nagrodę otrzymała nasza parafianka, pani Sylwia Szydło.

  Festyn zorganizowany został z okazji zbliżającej się uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września) oraz związanego z nią odpustu. Celem była większa integracja parafii, stworzenie okazji do lepszego poznania siebie nawzajem – także w kontekście wspólnot parafialnych. Jednak jako że patronuje nam Matka Boża Nieustającej Pomocy, ważnym elementem tego wydarzenia było niesienie pomocy potrzebującym, należącym do naszej parafii.

  W tym roku wszelkie fundusze, jakie zostały zebrane przy okazji festynu parafialnego, zostaną przekazane na dwa cele: pierwszym z nich jest pomoc w ufundowaniu operacji oczu Kuby, naszego parafianina, który ma uszkodzone nerwy wzrokowe, a drugim pomoc w dostosowaniu łazienki do potrzeb niepełnosprawnego Tomka.

  Całą organizację, a także moc atrakcji zapewniły grupy parafialne, które na co dzień działają przy naszym kościele. Są nimi: koło artystyczne „Akwarelka”, zespół młodzieżowy „Redemptor” i zespół dziecięcy „Filii Dei” oraz wspólnota modlitewno-uwielbieniowa. Należy również  wspomnieć o wielu współpracownikach i przyjaciołach festynu, spośród których należy wymienić: Salon Samochodowy Toyoty „Ja-Now-An” Gliwice-Zabrze, Salon Gier VR „ZENonVR”, a także Aptekę „Zdrowit”.

  Za nich wszystkich oraz za ludzi, którzy przyczynili się do organizacji II Festynu Parafialnego odprawiona zostanie Msza Święta w intencji dziękczynnej w najbliższą niedzielę, w dniu odpustu parafialnego o godz 19.30

  o. Tomasz Mikołajczyk CSsR, Gliwice

  Udostępnij