• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  nieMOCNY: „Misja nieustanna” – kolejny podcast o św. Klemensie Hofbauerze i pierwszych redemptorystach w Polsce

  Św. Klemens Hofbauer był redemptorystą, żył na przełomie XVIII i XIX w. Czy już wszystko o nim wiemy? Albo może tylko nam się tak wydaje? Jaki miał wpływ na ówczesną Warszawę i Polskę? O tym można dowiedzieć się z podcastu nieMOCNY, który prowadzą o. Kazimierz Piotrowski CSsR i o. Paweł Zyskowski CSsR.

  WIĘCEJ: Św. Klemens Hofbauer (1751-1820)

  Po przybyciu do Warszawy trzeba było podjąć codzienne obowiązki. Na początku przy kościele pojezuickim, później przy kościele św. Benona wraz z tutejszym bractwem. Będzie to na tyle istotne miejsce, że zmieni postrzeganie redemptorystów, a nawet zmieni ich nazwę.

  Odcinki pojawiają się na kanale Benonici na różnych stronach i aplikacjach streamingowych. (Podbean, Spotify, Apple Podcasts, YouTube). Zapraszamy!

  Benonici to nazwa pierwszej wspólnoty redemptorystów w Polsce, która istniała przy kościele św. Benona w Warszawie w latach 1787 – 1808. Niestety wskutek decyzji okupacyjnych władz francuskich została rozproszona. Św. Klemens pracował następnie w Wiedniu do chwili swej śmierci w 1820 r. Redemptoryści powrócili na tereny polskie do Mościsk k. Przemyśla w 1883 r.

  WIĘCEJ: To już XVIII tom „Monumenta Hofbaueriana”!

  o.  Paweł Zyskowski CSsR, Tuchów

  Odcinki dostępne są na YT i na innych platformach. Tam do znalezienia także poprzednie odcinki!

  https://www.podbean.com/ei/pb-iqhbm-111dc3a

  https://open.spotify.com/episode/3npIczgeUzmJ1bIgZcteKw?si=QKfmHY-SS3eBNcXZCGS5Xg

  Udostępnij