• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  nieMOCNY: „Kierunek północ” – kolejny podcast o św. Klemensie Hofbauerze i pierwszych redemptorystach w Polsce

  Św. Klemens Hofbauer był redemptorystą, żył na przełomie XVIII i XIX w. Czy już wszystko o nim wiemy? Albo może tylko nam się tak wydaje? Jaki miał wpływ na ówczesną Warszawę i Polskę? O tym można dowiedzieć się z podastu nieMOCNY, który prowadzą o. Kazimierz Piotrowski CSsR i o. Paweł Zyskowski CSsR.

  WIĘCEJ: Św. Klemens Hofbauer (1751-1820)

  Trzech redemptorystów wyrusza z Rzymu. Kierują się na północ, w nieznane. Zatrzymują się w Warszawie. O tym co ich spotkało w tym mieście, czego doświadczyli będzie opowiadał ten odcinek.

  Odcinki pojawiają się na kanale Benonici na różnych stronach i aplikacjach streamingowych. (Podbean, Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, PlayerFM, YouTube). Zapraszamy!

  Benonici to nazwa pierwszej wspólnoty redemptorystów w Polsce, kóra istniała przy kościele św. Benona w Warszawie w latach 1787 – 1808. Następnie wskutek decyzji okupacyjnych władz francuskich została rozproszona. Św. Klemens pracował następnie w Wiedniu do chwili swej śmierci w 1820 r. Redemptoryści powrócili na tereny polskie do Mościsk k. Przemyśla w 1883 r.

  o.  Paweł Zyskowski CSsR, Tuchów

  Odcinki dostępne są na YT i na innych platformach. Tam do znalezienia także poprzednie odcinki!

  https://benonici.podbean.com/e/niemocny-2-student/

  https://pl.player.fm/series/niemocny

  https://podcasts.google.com/

  https://www.deezer.com/en/show/2393642

  Udostępnij