• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Najmłodsi pielgrzymowali na Jasną Górę w ramach XXIV Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

  Na Jasną Górę zjechali w niedzielę, 18 czerwca 2023 r., najmłodsi z całej Polski, by wziąć udział w Pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. W centrum wydarzenia była Msza święta, której przewodniczył ks. bp Antoni Długosz.
  Dzieci nie trzeba było długo namawiać do wspólnego pielgrzymowania. Najmłodsi skakali, tańczyli, śpiewali, a towarzyszyła im Armia Dzieci, która zagrała koncert na inaugurację XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę.

  Pielgrzymka była wspólnym odkrywaniem dzieci, rodziców, całych rodzin, że Matka Boża przygotowała dla nich dom i zaprasza ich, by do tego domu często wracali.

  – To jest Jej dom. W domu naszej Matki i Królowej czujemy się jak u siebie i jest nam dobrze. Wiemy, że Matka Boża przygotowała dla nas wiele niespodzianek – mówiła Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

  Wśród tych niespodzianek było spotkanie z ks. bp. Antonim Długoszem, wyjątkowym przyjacielem dzieci.

  Dzieci dzieliły się swoim świadectwem. Mówiły rówieśnikom, jak ważny w ich życiu jest różaniec.

  – Jestem Dominika i mam 11 lat. Kto kocha Maryję, ten się do Niej modli, a Maryja prowadzi nas do Jezusa – wskazała Dominika.

  Na pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci nie mogło zabraknąć modlitwy różańcem.

  – Chcemy być Twoimi apostołami, apostołami modlitwy różańcowej, dlatego oddajemy się Tobie Maryjo, Królowo różańca świętego – akcentowała Magdalena Buczek w słowach zawierzenia wspólnoty Matce Przenajświętszej.

  Najmłodszych i ich rodziców przywitał przeor Jasnej Góry, o. Marcin Ciechanowski OSPPE.

  – Matka Boża, Ona najbliżej jest Jezusa, więc Ona najbardziej może nam przybliżyć Go i poprowadzić do Jego miłości – zaakcentował o. Marcin Ciechanowski OSPPE.

  W homilii ks. bp Antoni Długosz postanowił pokazać dzieciom, kim był św. Jan Paweł II i co chciał przekazać najmłodszym.

  – Jezus ukochał dzieci, a przez Pana Jezusa ukochał także św. Jan Paweł II. On jako pierwszy z papieży pisze do Was list i mówi o tym, że jesteście nadzieją Kościoła, jesteście nadzieją rodziny. Dlatego prosi Was, byście ukochali rodziców i przygotowywali się do czekających Was ważnych zadań w Kościele i naszym kraju – mówił ks. bp Antoni Długosz.

  Założyciel i dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, przypomniał najmłodszym, że Matka Boża chce mówić do dzieci. Matka Boża potwierdziła to w Fatimie, gdy prosiła o modlitwę.

  – Powiedzcie w swoim sercu: „Matko Boża, posługuj się nami dla zbawienia wszystkich ludzi w Polsce i na świecie” – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

  W trakcie pielgrzymki na najmłodszych czekały liczne atrakcje. Odbyła się loteria, w której do wygrania były rowery.

  za: radiomaryja.pl; fot. Tomasz Strąg, Radio Maryja

  WIĘCEJ: Pełna galeria zdjęć

  Udostępnij