• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nadzwyczajna wizytacja generalna Zgromadzenia Redemptorystów rozpoczęła się od Boliwii

  Zapowiadana nadzwyczajna wizytacja generalnego naszego Zgromadzenia właśnie się rozpoczęła. Santa Cruz de la Sierra w Boliwii było pierwszym miejscem, które gościło końcem września 2017 r. zebranie Współbraci z Boliwii i sąsiednich jednostek oraz Radnych Generalnych: o. Pedro Lopeza CSsR i Rogério Gomesa CSsR.

  Celem tej wizytacji jest pomoc w odnowie naszego życia apostolskiego i promocja większej świadomości procesu restrukturyzacji w Zgromadzeniu. W czasie spotkania poświęcono czas na wzajemnie poznanie Współbraci, podzielenie się planem działania Zarządu Generalnego, dzień skupienia i studium decyzji XXV Kapituly Generalnej. Wizytatorzy spodziewają sie także odzewu Współbraci co do planu apostolskiego tamtejszej kontynentalnej konferencji i procesu restrukturyzacji.

  o. Pedro López CSsR, Radny Generalny, Boliwia; za: cssr.news

  Polscy redemptoryści rozpoczęli pracę w Boliwii w 1979 r. Początkowo tworzyli osobną tzw. regię, która, gdy pojawiły się miejscowe powołania, została połączona z misjami redemptorystów szwajcarskich i francuskich. W ten sposób utworzono w latach 90-tych XX w. jedną prowincję. Obecnie w Boliwii pracują polscy ojcowie: Stanisław Augustyn, Józef Bunar, Tadeusz Gieniec, Stanisław Piekielniak, Józef Smyksy, Kazimierz Strzępek i Stanisław Wzorek.

  red.

  Udostępnij