• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nadmorskie Rowy zapraszają na kolejne „Rekolekcje ze Sternikiem”

  Zapraszamy do nadmorskiego ośrodka rekolekcyjnego redemptorystów „Scala” w Rowach na „Rekolekcje ze Sternikiem”! Dom położony jest u wrót Słowińskiego Parku Narodowego, oferuje miejsce do skupienia, modlitwy i odpoczynku.

  W życiu musimy reagować na różne wydarzenia. Zmiana pracy, choroba, rozstanie, samotność, miłość… W takich sytuacjach potrzebujemy podjąć odpowiednią decyzję.

  Wpatrzeni w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, zasłuchani w Boże Słowo, w dialogu z drugą osobą, będziemy szukać i znajdować wolę Bożą w podejmowanych przez nas decyzjach.

  Domy rekolekcyjno-wypoczynkowe Scala w Bukowinie Tatrzańskiej i nadmorskich Rowach dają możliwość wypoczynku i odnowy ciała oraz ducha w pięknym otoczeniu w połączeniu z miłą obsługą i wysoką jakością usług: scala.net.plZapraszamy!

  WIĘCEJ: TERMINY REKOLEKCJI W OŚRODKU „SCALA” W ROWACH

  * * *

  Prowadzi: o. Piotr Wiśniewski CSsR

  Termin: 30 września – 2 października 2022 r.

  Rozpoczęcie: w dniu przyjazdu kolacja o 18.00, Msza św. o 20.00

  Zakończenie: Mszą św. o 11.00, obiad o 12.00

  Ilość miejsc ograniczona!

  Zapytania i zapisy: e-mail: rowy@scala.net.pl tel.: 693 642 83

  fot. pixabay.com

  * * *

  Świadectwa z „Rekolekcji ze Sternikiem” w Rowach u redemptorystów

  W dniach 11-13 marca 2022 r. w Domu Rekolekcyjnym Ojców Redemptorystów w Rowach odbyły się po raz pierwszy rekolekcje dotyczące trudnej sztuki podejmowania decyzji, zgodnie z wolą Bożą. Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje, medytacje i inne zaproponowane formy wspólnej modlitwy, w których uczestniczyło czternastu rekolektantów,  prowadził O. Piotr Wiśniewski CSsR.

  Zorganizowane spotkanie rekolekcyjne było odpowiedzią na różne wydarzenia, które spotykają każdego człowieka, np.: zmiana pracy, choroba, rozstanie, samotność, trudne relacje. W powyższych sytuacjach najczęściej życiowe decyzje podejmujemy „myśląc tak zwyczajnie, tylko po ludzku” nie  zapraszając Pana do procesu podejmowania decyzji w tak ważnych  dla nas kwestiach. Szukanie woli Bożej połączone jest z trudem, zaangażowaniem i duchowym zmaganiem, na które albo nie mamy czasu, albo zapominamy, że sami niewiele zdziałamy.

  W trakcie kilku dniu, osoby uczestniczące w rekolekcjach, wpatrzeni w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, zasłuchani w Boże Słowo, odkryli wolę i plany Pana w różnych sprawach. Z relacji rekolektantów wynika, że owoce rozeznawania były dla wielu osób zaskakujące i jednocześnie zadziwiające. Zupełnie inaczej spojrzeli na wiele spraw i problemów dzięki  poruszeniom serca, które przyszły w ciszy w trakcie bliskiego spotkania z Panem na medytacji i  adoracji. Fakt ten potwierdziły złożone świadectwa na ostatnim spotkaniu wszystkich uczestników rekolekcji.

  Wioleta

  * * *

  Wyjeżdżamy, pożegnanie, jeszcze fotograficzne spojrzenia, mijamy szeroko otwartą bramę. Koniec początku. Cichsi, spokojniejsi, z otwartym i ufnym sercem, na fali bożego słowa płyniemy ku codzienności. Rekolekcje ZE STERNIKIEM u Redemptorystów w Rowach dobiegły końca. Czy zostały zakończone? Każdy z nas odpowie na to pytanie już sam. Dla mnie będą trwać. Ziarno zostało zasiane, czy wykiełkuje, jaki plon zostanie zebrany i ile ziarna dalej zostanie rozsiane, czas pokaże.

  Przyjechaliśmy z różnymi oczekiwaniami, różnymi pytaniami, wieloma niepewnościami, troskami, dylematami. W swoisty sposób byliśmy zagubieni i osamotnieni w swoich myślach, problemach i troskach. Złożyliśmy ten cały przywieziony bagaż na ołtarzu, powierzając go Bogu i Jezusowi. Zatrzymaliśmy myśli, zasłuchani w ciszy, pogrążeni w modlitwie
  i medytacji, zasłuchani w Słowo Boże, szukaliśmy odpowiedzi, uczyliśmy się od nowa podejmowania decyzji, nabieraliśmy sił do przezwyciężania złych nawyków i pokonywania ułomnych przyzwyczajeń. Szukaliśmy drogowskazów w ewangelii i katechezie, żeby minuta po minucie, godzina po godzinie, dzień po dniu odnajdować lepszych siebie. Czy trochę zbliżyliśmy się do ideału oczekiwanego przez Stwórcę? Mam nadzieję, że tak. Na pewno na nowo otworzyliśmy się na Niego, otworzyliśmy się na Jego słowo i symbole, odkrywając nowe ich znaczenie i przekaz. Na nowo odkryliśmy siłę modlitwy i adoracji. To co dotychczas było problemem, rozterką stało się prostsze, błahe, ulotne, rozwiązywalne lub zwyczajnie nieważne. Od nowa nauczyliśmy się czytać, myśleć, upraszczać, poszukiwać i znajdować . Objawione cnoty stały się dla nas drogowskazem i celem w życiu.

  Drugi człowiek to kolejny dar jakim zostaliśmy obdarowani. Dziękujemy, że na naszej drodze spotkaliśmy wielu Sterników, a wśród nich tych którzy nas zaprosili i prowadzili: Ojca Piotra i Ojca Mariusza. Wasze duchowe przywództwo było i jest ważnym, jeśli nie najważniejszym rekolekcyjnym orężem. Pogłębiona spowiedź i rozmowa to terapia, która otworzyła nam oczy i udrożniła uszy, na nowo otworzyła serca i nasze umysły, obdarowując nas lekkością postrzegania i trafnością rozumowania. Z ludzi zbłąkanych, zagubionych, rozdartych, może trochę osamotnionych, przytłoczonych słabością i bezsilnością staliśmy się silni wiarą, nadzieją, miłością i duchową pokorą. Dokonana transformacja myśli, pragnień, postanowień pozwoliła nam śmiało ruszyć ku codzienności. Wyjechaliśmy silniejsi, poszukujący, podbudowani, zbudowani na trwalszym fundamencie wiary, miłości i życia. Z uniesioną głową, radością w sercu i otwartością czekamy na kolejne spotkanie.

  Ojcze Piotrze, Ojcze Mariuszu, świadomość, że jesteście, za Waszą mądrość, gościnność i ucztę duchową, za rozłożenie skrzydeł wiary, za otulenie głębią słowa, za to wszystko – szczęść Wam Boże, wielkie Dzięki. Do zobaczenia i usłyszenia.

  Anna Kraśniewska

  Udostępnij