• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rodzina Radia Maryja mecenasem kultury wysokiej

  Wychowywanie narodu i myślenie w dłuższej perspektywie jest jednym z priorytetów Fundacji „Nasza Przyszłość” oraz Fundacji „Lux Veritatis”. Na te działania składa się również działalność Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, która wraz z Radiem Maryja i TV Trwam wyprodukowała filmy „Zerwany kłos” oraz „Nędzarz i madame” – powiedział Witold Ludwig, reżyser filmów „Zerwany kłos” oraz „Nędzarz i madame”, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

  2 maja 2022 r.  roku mija termin rozliczenia PIT-u za 2021 rok. Możemy przekazać 1 proc. podatku na wskazaną organizację pożytku publicznego. Warto wiedzieć, że przekazując swój 1 proc., nic nie tracimy, ponieważ jeżeli nie wskażemy konkretnej instytucji, którą chcemy wspomóc, te pieniądze trafią do Skarbu Państwa. Wśród wielu organizacji, które można wesprzeć, jest Fundacja „Nasza Przyszłość”. Fundacja ta kształci w duchu katolicyzmu i patriotyzmu młode pokolenie Polaków. Dowodem tego są produkcje „Zerwany kłos” oraz „Nędzarz i madame”, które zostały sfinansowane właśnie dzięki przekazanemu 1 proc. podatku.

  WIĘCEJ: Film o św. Albercie Chmielowskim „Nędzarz i madame” do obejrzenia w ponad 100 kinach w Polsce

  – Wychowywanie narodu i myślenie w dłuższej perspektywie jest jednym z priorytetów Fundacji „Nasza Przyszłość” oraz Fundacji „Lux Veritatis”. Na te działania składa się również działalność Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, która wraz z Radiem Maryja i TV Trwam wyprodukowała filmy „Zerwany kłos” oraz „Nędzarz i madame” – powiedział Witold Ludwig.

  Reżyser zwrócił uwagę na ogromną rolę wszystkich dobroczyńców. Dodał, że bez wsparcia Rodziny Radia Maryja i wszystkich tych, którzy przekazują swój 1 proc. podatku na Fundację „Nasza Przyszłość”, nie udałoby się m.in. stworzyć dwóch wartościowych filmów.

  – Fenomenem społecznym jest to, że Rodzina Radia Maryja jest mecenasem wysokiej kultury o wysokich walorach humanistycznych i etycznych – podkreślił.

  Witold Ludwig odniósł się do treści filmów oraz ich znaczenia w kształceniu młodych Polaków.

  – Musimy wiedzieć, że wyprodukowane filmy są biograficzne, religijne oraz hagiograficzne. Są oparte na kartach historii Kościoła i żywotów świętych. Ponadto są one bardzo mocno osadzone w polskiej kulturze, również kulturze duchowej – zaznaczył twórca filmów.
  Gość poniedziałkowych „Aktualności dnia” przypomniał również o sukcesach, jakie odniosły produkcje sfinansowane przez Fundację „Nasza Przyszłość”.

  – W 2017 roku ukazał się film „Zerwany kłos”. Był to czas, kiedy przez polskie ulice przechodziły tzw. czarne marsze. Film znalazł się w pierwszej dziesiątce na liście najlepiej oglądanych filmów tamtego roku. Można powiedzieć, że ewangelizacja pojawiła się na wielkim ekranie kina (…). Do dziś ten film jest kanwą katechezy w szkołach. Podobnie dzieje się z filmem „Nędzarz i madame” – wyjaśnił.

  Reżyser zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z nową formą ewangelizacji, która może okazać się bardziej atrakcyjna dla młodego pokolenia.

  – Wszyscy wiemy, że wiara rodzi się ze słuchania i że słowa uczą, ale to przykłady pociągają. Jeżeli pokażemy je dzieciom i młodzieży, to wychowają one kolejne rodziny będące najmniejszą, a zarazem najważniejszą komórką społeczną. Dlatego właśnie te filmy pokazują zwycięstwo dobra nad złem oraz miłości nad nienawiścią. Są one głęboko zakorzenione w polskiej historii i kulturze – podsumował Witold Ludwig.

  By przekazać swój 1 proc. podatku na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość” należy w zeznaniu podatkowym za 2021 rok wypełnić odpowiednią rubrykę, wpisując numer KRS 0000091141.

  Cała rozmowa z Witoldem Ludwigiem dostępna jest [tutaj].

  radiomaryja.pl

  Udostępnij