• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Manville: spotkanie opłatkowe Radia Maryja

  20 stycznia 2019 r. w parafii Chrystusa Odkupiciela w Manville NJ, USA odbyło się spotkanie opłatkowe Radia Maryja, które na stałe już wpisało się w  tutejszy krajobraz polonijny.

  Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. której przewodniczył o. Zbigniew Pieńkos CSsR, a homilię wygłosił o. Jan Król CSsR. Następnie w sali pod kościołem odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzielenie się opłatkiem, uroczysty obiad oraz śpiewanie kolęd i pastorałek były okazją do rozmów o Radiu Maryja, Telewizji Trwam i dzieł przy nich powstałych.

  Spotkanie ubogacił występ grupy teatralnej PIAST działającej przy parafii Chrystusa Odkupiciela w Manville. Zaprezentowano krótki program w oparciu o sztukę Adama Szafrańca „Pisk białego Orła”. Cała sztuka została zaprezentowana już wcześniej, 11 listopada 2018 r. w ramach obchodów święta odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim przybyłym gościom za wsparcie Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Mamy na dzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy. Do zobaczenia!

  o. Stanisław Słaby CSsR, Manville

   

  Udostępnij