• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Lubaszowa: rekolekcje z MB Nieustającej Pomocy… nie dla wszystkich wystarczyło miejsca 

  Rekolekcje weekendowe z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy to jeden z elementów duchowej oferty Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów. W dniach 15 – 17 października 2021 r. w Lubaszowej na „Górze Tabor” odbyły się dla grupy osób z całej Polski, prowadzone przez redemptorystę o. Józefa Grzywacza i józefitkę s. Alfonsę.

  Tematem przewodnim rekolekcji była nie tylko ikona Matki Bożej w jej najdrobniejszych szczegółach, ale również modlitwy kierowane do Boga przez nią, stąd tytuł spotkania – „Nieustanne potrzeby! Nieustanna pomoc!”

  Ograniczone miejsce, wydawałoby się dużego i obszernego domu rekolekcyjnego, wymusiło określoną liczbę uczestników. Jedni przybyli z okolic Tuchowa, a inni mieli nawet 600 km. Oznacza to że klasztory redemptorystów w Tuchowie oraz Lubaszowej, do którego należy dom rekolekcyjny „Góra Tabor”, są rozpoznawalnymi miejscami na duchowej mapie Polski.

  Program skupienia obejmował udział we mszy świętej, różaniec, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wykłady i rozmowy na temat znaczenia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo dużym przeżyciem była sobotnia modlitwa różańcowa z Magnificat oraz modlitwa nad uczestnikami.

  Bóg zapłać ojcu Józefowi i siostrze Alfonsie za poświęcony nam czas. Z radością realizujmy polecenie papieża bł. Piusa IX: „Uczyńcie Ją zananą na całym świecie”. Niech przygotowania do jubileuszu nowenny do MB Nieustającej Pomocy (11 lipca 2022 r. będziemy obchodzić 100-lecie tego nabożeństwa) będą owocne i twórcze.

  WIĘCEJ: Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  oprac. red. na post. nadesłanych relacji

  Udostępnij