• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Lubaszowa – nowi oblaci Zgromadzenia

  W sobotę 6 stycznia 2018 roku w kościele św. Gerarda w Lubaszowej miało miejsce wręczenie dyplomów nowym oblatom Zgromadzenia Redemptorystów. Zostali nimi nasi parafianie: Pani Aleksandra Krawczyk, Pan Kazimierz Baran oraz Pan Czesław Osika, zaangażowani przez długie lata we współpracę z redemptorystami.

  Honorowy tytuł oblata Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela został im nadany przez Przełożonego Generalnego Redemptorystów o. Michaela Brehla na prośbę wspólnoty redemptorystów w Lubaszowej. Wręczenia dyplomów dokonał o. Prowincjał Janusz Sok podczas Eucharystii, która była celebrowana na zakończenie orszaku Trzech Króli, jaki przeszedł ulicami Lubaszowej w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

  Poprzez przyjęcie do grona oblatów nasi parafianie zostali objęci szczególną modlitwą współbraci i włączeni w dobra duchowe Zgromadzenia nabyte przez modlitwy i dzieła apostolskie. Ze swej strony oblaci wspierają duchowo redemptorystów, zwłaszcza miejscową wspólnotę ojców i braci nowicjuszy, modląc się również o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów.

  Warto dodać, że do grona oblatów Zgromadzenia Redemptorystów mogą należeć osoby duchowne i świeckie.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

  Udostępnij