• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  List O. Prowincjała na święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  Drodzy Współbracia i świeccy Współpracownicy!

  Wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 27 czerwca, jest dla rodziny redemptorystowskiej okazją, aby razem z Maryją oddać Bogu chwałę za wielkie rzeczy, których nieustannie dokonuje w naszym życiu.

  W tym roku dziękujemy Bogu za 100 lat pobytu i posługi misyjnej redemptorystów we Wrocławiu i w Warszawie. Jesteśmy w tych miejscach obecni dzięki zaufaniu, którym obdarza nas Bóg i ludzie, a także dzięki oddanej służbie współbraci. Jednym z redemptorystów pracujących ofiarnie w Stolicy był sługa Boży o. Bernard Łubieński, wielki czciciel Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przyjeżdżając do Polski przywiózł ze sobą kopię ikony z Rzymu. To właśnie dzięki zawierzeniu jego zdrowia opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez mieszkańców Mościsk w czasie ataku choroby w roku 1885, jak sam daje o tym świadectwo, został cudownie uzdrowiony.

  WIĘCEJ: 100 lat redemptorystów na warszawskiej Woli

  WIĘCEJ: Redemptoryści świętują stulecie pracy we Wrocławiu

  W jednej ze swoich książek o. Bernard pisze: „Przed komunią zapraszaj Najświętszą Pannę Maryję do serca twego, aby Ona przygotowała miejsce dla Syna Swego; aby Ona ci podała swe Boskie Dzieciątko, jak w Betlehemie rączętami swemi pastuszkom Go podawała”.

  W kazaniach na cześć Matki Bożej podkreślał Jej rolę jako wspomożycielki, jako Tej która pomaga w wychodzeniu ze stanu oziębłości duchowej oraz w wytrwaniu w dobrym.

  Zachęcam wszystkich Współbraci redemptorystów oraz świeckich Współpracowników, aby tegoroczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej pomocy stało się dla nas okazją do odnowienie wiary, ducha modlitwy oraz owocnego przeżywania Eucharystii. Byśmy budowali środowiska godne zaufania.

  o. Janusz Sok CSsR, Prowincjał

  WIĘCEJ: Ukraina: Kościół greckokatolicki będzie obchodził święto MB Nieustającej Pomocy

  WIĘCEJ: Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy

   

   

  Udostępnij