• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kurs formacji laikatu redemptotrystowskiego

  Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów w dniu 12 lutego zainicjowało kurs dla świeckich współpracowników redemptorystów. W pierwszej sesji kursu, która odbyła się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lubaszowej, wzięło udział 8 osób. Zajęcia podzielone były na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich prowadził o. Sylwester Cabała. Dotyczył on życia oraz duchowego dziedzictwa św. Alfonsa Liguori. Drugi blok tematyczny prowadzony był w oparciu o materiały Generalnego Sekretariatu ds. Partnerstwa w Misji pt. „Powołani do komunii dla misji. Redemptoryści i ludzie świeccy głoszący razem Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie do najbardziej opuszczonych – krok do przodu”. Na tej sesji zostały przedstawione wstępne założenia na temat współpracy redemptorystów ze świeckimi w realizacji misji. Trzeci blok tematyczny dotyczył roli i posługi modlitwy indywidualnej oraz wspólnotowej w dziele ewangelizacji.

  Uczestnicy kursu przeszli wcześniej formację w oparciu o program „Nowe życie z Bogiem”, zostali wprowadzeni w praktykę medytacji według metody św. Alfonsa Liguori, oraz brali udział w rekolekcjach organizowanych przez CADR.

  Celem kursu jest przygotowanie osób świeckich do włączenia się w dzieło misji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela zgodnie z zaleceniami ostatnich Kapituł Generalnych jak również Planu Pastoralnego Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Pierwsze edycja kursu zakłada comiesięczne sesje formacyjne, które składają się z bloków tematycznych (duchowość redemptorystowska, formacja świeckich misjonarzy, przygotowanie do misji).

  Duszpasterzy, oraz osoby świeckie zainteresowane programem formacji laikatu redemptorystowskiego zapraszamy do współpracy. Materiały z poszczególnych sesji zamieszczane będą na stronie www.cadr.redemptor.pl w dziale „Materiały formacyjne”.

  o. Paweł Drobot CSsR

  Udostępnij