• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kraków: rekolekcje Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

  W niedzielę, 2 października 2022 r w krakowskim domu redemptorystów na Podgórzu, zakończyły się czterodniowe rekolekcje dla członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Rekolekcje te poprowadził dla nas o. Jacek Burnus CSsR.

  Rekolekcje rozpoczęły się 29 września Eucharystią, w czasie której szczególnie prosiliśmy dobrego Boga o dar nowych powołań Redemptorystowskich i o świętość życia kapłanów. Kolejne dni były okazją do głębokiego przeżycia rekolekcji, w których pomagali ojcowie Kazimierz Fryzeł i Jacek Zdrzałek. W niedzielę w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zawierzyliśmy sprawę powołań do Zgromadzenia Redemptorystów naszej najlepszej Matce.

  Ważnym punktem rekolekcyjnych dni, a zarazem tak bardzo cenionym  przez członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich, była wizyta braci postulantów i braci kleryków wraz z przełożonymi, rektorem WSD Redemptorystów o. dr. Maciejem Sadowskim CSsR, prefektami o. Łukaszem Drożakiem i o. Adamem Koślą. W czasie tego spotkania nasi najmłodsi współbracia opowiedzieli o tym, jak wygląda życie w seminarium oraz jak przeżyli czas wakacyjnych praktyk. Na koniec wikariusz prowincjała Redemptorystów o. Dariusz Paszyński, w imieniu ojca prowincjała i wszystkich współbraci, podziękował Rodzinie Różańcowego Dzieła za bezinteresowne wspieranie redemptorystów swoją modlitwą i ofiarą cierpienia.

  Dziękuję wszystkim uczestnikom, a także wszystkim współbraciom, którzy włączyli się w pomoc w przeżyciu tych rekolekcji i zapraszam ponownie za rok!

  o. Szczepan Hebda CSsR, Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów w Tuchowie

  * * *

  Członkowie wspólnoty Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich zobowiązują się do:

  – odmówienia raz w tygodniu jednej części różańca w intencji powołań do redemptorystów

  – odmówienia raz w tygodniu modlitwy o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów

  – uczestnictwa raz w miesiącu w Eucharystii i ofiarowania Komunii Świętej w intencji powołań do tegoż Zgromadzenia.

  Zapraszamy! Dołącz do naszej rodziny!

  Kontakt: o. Szczepan Hebda CSsR, tel. 504 298 710, powolaniacssr@gmail.com

   

   

   

   

  Udostępnij