• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kościelisko: rekolekcje prowincjalne

  W dniach 6-10 listopada 2023 roku w domu wypoczynkowym „San Clemente” w Kościelisku odbyła się kolejna seria rekolekcji prowincjalnych, w których uczestniczyło 23 współbraci posługujących na co dzień w Polsce i za granicą. Rekolekcje prowadził o. Michal Zamkowsky, redemptorysta z Prowincji Bratysława-Praga, oraz świecki współpracownik Bohumír Živcák.

  Podczas codziennych konferencji rekolekcjonista poruszał takie tematy, jak: chrzest, wiara, modlitwa czy misja. Odwoływał się przy tym do nauczania papieża Franciszka – bliskiego sercu wszystkich redemptorystów, którzy posłani są do najbardziej opuszczonych i zepchniętych na margines Kościoła i społeczeństwa – oraz do własnego, niezwykle bogatego doświadczenia duszpasterskiego i misyjnego. Z kolei Bohumír Živcák dzielił się swoim doświadczeniem współpracy misyjnej z redemptorystami, jak również wskazywał na wyzwania, które stoją przed tymi, którzy dzisiaj zaangażowani są w misję redemptorystów, zarówno duchownymi jak i świeckimi.

  Ponieważ pogoda sprzyjała kontemplowaniu Bożego stworzenia, uczestnicy rekolekcji nie omieszkali wykorzystać danej im sposobności na choćby chwilę aktywnego wypoczynku w tak pięknych okolicznościach przyrody i w miarę możliwości przemierzali różne – niekoniecznie wysokogórskie – szlaki, podziwiając jesień w polskich Tatrach.

  red.

  Udostępnij