• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kard. Joseph Tobin CSsR: polscy redemptoryści są dyspozycyjni

  Stulecie życia parafialnego w Manville to nie tylko konkretna data – 12 marca 2019 r. –  ale to całoroczny program, którego celem jest odnowa wiary, wspólnoty i zaangażowania.  W ramach jubileuszowych obchodów parafia Chrystusa Odkupiciela w Manville, NJ w USA gościła w niedzielę, 21 lipca 2019 r. kard. Józefa Tobina CSsR, arcybiskupa Newark, a niegdyś Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Redemptorystów (1997-2009).

  Błogosławieństwo sztandaru Parafii Chrystusa Odkupiciela było preludium do celebracji Eucharystii, której przewodniczył i kazanie wygłosił kard. Tobin. W swej homilii nawiązał do przypadającej na III niedzielę lipca uroczystości Najświętszego Odkupiciela oraz do stulecia życia parafialnego w Manville. Kardynał Tobin wspomniał nadzwyczajną gościnności, której doświadczał odwiedzając Polskę. Docenił zaangażowanie i dyspozycyjność polskich redemptorystów w dzieło misyjne Zgromadzenia.

  WIĘCEJ: USA: Stulecie parafii w Manville

  Na zakończenie liturgii kard. Tobin wspomniał swoje spotkania ze Św. Janem Pawłem II: „W czasie tych spotkań Ojciec Święty przypominał nam, redemptorystom, abyśmy byli wiernymi krzewicielami kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz byli dobrymi i wytrwałymi spowiednikami, gdzie Odkupienie przeplata się z Miłosierdziem Bożym.”

  Następnie uroczystości przeniosły się pod wielki namiot ustawiony obok kościoła, gdzie na każdego czekały smaczne potrawy a dzieci otrzymały w prezencie pamiątkowego misia z herbem parafii. Uroczystości uświetnił chór parafialny i folkowy zespół muzyczny „Vechi Acum” z Polski.

  WIĘCEJ: strona internetowa parafii w Manille, NJ w USA

  o. Stanisław Słaby CSsR, Manville, USA; fot. Kazimierz Bieleń

  Udostępnij