• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kanada: o. Guy Desrochers CSsR biskupem

  Papież Franciszek ustanowił 12 grudnia 2018 r. kanadyjskiego redemptorystę, o. Guy Desrochers biskupem pomocniczym diecezji Alexandria-Cornwall, która obecnie jest w unii personalnej (złączona osobą ordynariusza) z archidiecezją Ottawa.

  Do tej pory o. Guy był kierownikiem duchowym w sanktuarium Sainte-Anne-de-Beaupré, rekolekcjonistą w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Została mu przydzielona tytularna stolica biskupia Melzi. Święcenia biskupie odbędą się 22 lutego 2019 r.

  O. bp Guy Desrochers  urodził się w 1956 r. w Hull w prowincji Québec. Po studiach w Limbour i Ottawie pracował jako karykaturzysta w miejscowej gazecie „Le Droit”. W 1983 r. wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów i po studiach filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie w 1989 r. Należał do kanadyjskiej, francuskojęzycznej prowincji zakonnej Saint-Anne-de-Beaupré.

  Odpowiedzialny był za niewielki zespół misjonarzy w diecezji Gaspé, a w latach 1995-98 był przełożonym we wspólnocie Aylmer. Następnie do 2005 r. pracował w sanktuarium Sainte-Anne-de-Beaupré i był przełożonym tamtejszej wspólnoty. Do 2008 r. był kierownikiem domu rekolekcyjnego w Saint-Augustin-Des-Desmaures, a następnie przez trzy lata ponownie pracował w sanktuarium św. Anny, by od 2011 do 2015 r. służyć tam jako jego rektor i rekolekcjonista. Stamtąd wyruszał na rekolekcje po całej Kanadzie i do USA.

  Zgromadzenie Redemptorystów dało Kościołowi w sumie 6 kardynałów, 30 arcybiskupów, 132 biskupów – lista

  za: cssr.news

  Udostępnij