• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  KAI: Dziedzictwo papieża Franciszka. Rozmowa o. Piotra Koźlaka CSsR z o. Zdzisławem Kijasem OFMConv [NOWOŚĆ]

  Mija właśnie 10. rocznica pontyfikatu papieża Franciszka. To sporo czasu, by poznać człowieka – wystarczy tylko chcieć to zrobić. A czy my chcieliśmy poznać papieża Franciszka przez 10 lat jego pontyfikatu? Czytamy jego dokumenty? Śledzimy to, co ma nam do przekazania jako głowa Kościoła, do którego należymy?

  Poznanie myśli Ojca Świętego Franciszka, która kształtowała Kościół w ciągu 10 lat jego pontyfikatu, ułatwia nam o. Zdzisław Kijas, który w rozmowie z o. Piotrem Koźlakiem omawia 11 dokumentów papieskich, najważniejszych w jego dotychczasowej posłudze na Stolicy Piotrowej.

  Radość, modlitwa, prostota, wiara, braterstwo, stworzenie – to tylko kilka z poruszanych w rozmowie tematów dotyczących papieża, który każe zejść z kanapy i wreszcie spojrzeć na świat, na drugiego człowieka, na Kościół.

  Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Jest autorem licznych poczytnych książek, w tym wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew: Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Maria Kolbe, Sprawy nader ważne, Opatrzność i przeznaczenie, Wyszyński. 40 spojrzeń, Kto słucha Boga. Napomnienia św. Franciszka, Reguła i życie. Czego dziś uczy św. Franciszek oraz trzech powieści o wyjątkowych kobietach XIX w.

  Piotr Koźlak – redemptorysta, doktor teologii. Jego zainteresowania oscylują przede wszystkim wokół teologii duchowości oraz pisarstwa Henry J. M. Nouwena. Jest autorem kilkunastu książek, m.in. Pięknie żyć, aby pięknie umierać, Jak zadbać o swoje sumienie?, O przyjaźni z Bogiem i ludźmi, Przekraczać siebie. Prowadzi rekolekcje i misje parafialne, dni skupienia dla kapłanów i osób zakonnych. Obecnie jest dyrektorem wydawnictwa i kwartalnika dla kapłanów HOMO DEI.

  za: ekai.pl

  Książka do nabycia w Wydawnictwie Redemptorystów Homo Dei
  Udostępnij