• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Idźcie i głoście Ewangelię… w Warszawie

  Warszawska wspólnota Sursum Corda przeżywała ważny dzień we wtorek, 11 maja 2021 . W dziewiątym miesiącu formacji w programie „Razem w misji”,  sześć osób odpowiedziało na wezwanie do podjęcia misji ewangelizacyjnej w swoim środowisku życia i pracy.

  Posłanie odbyło się kilka dni przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus poleca swoim uczniom kontynuować Jego misję na ziemi. „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą”. (Mk 16,15-17)

  Aby być uczniem – misjonarzem nie jest dzisiaj konieczne wyjeżdżanie do tzw. krajów misyjnych. Takim misyjnym krajem jest sąsiedztwo, miejsce pracy, a nawet własna rodzina. Pierwszym krokiem jest dostrzeżenie zagubienia duchowego w sercu drugiego człowieka i spojrzenie na niego z wiarą i miłością.

  Drugi krok to modlitwa. Kolejnym jest nawiązanie relacji oraz podzielenie się swoją osobistą historią wiary. Jeżeli Duch Święty zacznie działać w sercu takiej osoby to wtedy jest szansa, że przyjmie ona zaproszenie do wspólnoty Kościoła.

  Wspólnota Sursum Corda działa w Warszawie przy parafii św. Klemensa Hofbauera oraz w Krakowie przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie https://sursumcordamissio.com

  Udostępnij